• 0 342 230 85 91 -Whatsapp
Post

Bu nasıl indirim?

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: 20-30 kuruş indirim, utanın be

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tarım Kredi Kooperatifleri’nde açıklanan indirimlerin beklentilerin çok altında kalmasına sosyal medyadan tepki gösterdi: “Ben perakendecilere indirim talebi mektupları yazarken, sen 10 ay seyrettin Erdoğan. Millet burnundan soluyor, sen indirim yalanları söylüyorsun. Yapıla yapıla 20-30 kuruşluk indirimler yapıldı. Her şeyiniz skandal. Utanın be!”

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, geçen günlerde Tarım Kredi Kooperatifleri marketlerinde satılan 30 üründe 15 Ağustos’ta (bugün) indirim yapılması için talimat verdiğini söylemişti. Ama indirim yurttaşların beklentilerinin çok altında kalırken, bazı ürünlere zam bile geldiği belirtildi. Bu ürünlerden birisi de yumurta oldu, yumurtanın fiyatı yüzde 0,98 arttı. 

Sosyal medyada tepkiler yükselirken bir mesaj da Kılıçdaroğlu’ndan geldi. 29 Kasım 2021’de market sahibi ve yöneticilere indirime çağıran mektubu hatırlatan Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ı seyretmekle suçladı.

 

Kılıçdaroğlu’nun mesajı şöyle:

 

“Ben perakendecilere indirim talebi mektupları yazarken, sen 10 ay seyrettin Erdoğan. Millet burnundan soluyor, sen indirim yalanları söylüyorsun. Yapıla yapıla 20-30 kuruşluk indirimler yapıldı. Her şeyiniz skandal. Utanın be!

Şunu hiç kimse unutmasın. Burada suç perakendecilerin değil; ekonomiyi yerle bir eden, üretimi bitiren Saray iktidarınındır.”

 

Bunları Da Okuyabilirsiniz

Akaryakıta Zam Üstüne Zam

Akaryakıta Zam Üstüne Zam ,06/10/2022

Uzun bir aranın ardından dün zam ile duyurulmuş olan benzin ve motorin fiyatları, bugün yeni bir zam ile daha akaryakıt sahiplerine bildirildi. 2 gün üst üste zam alan akaryakıt fiyatları, araç sahipleri tarafından yakın takibe alındı. İşte son zamlardan sonra İstanbul, İzmir, Gaziantep ve Ankara illeri için belirlenmiş olan güncel akaryakıt ve LPG fiyatları…

Detay...
Gaziantep 'te Su Kesintisi Ne Zaman Olacak

Gaziantep 'te Su Kesintisi Ne Zaman Olacak ,06/10/2022

Bir süredir güne elektrik kesintisi duyuruları ile başlayan Gaziantep halkı, 6 Ekim Perşembe günü için de benzer bir haber aldı. Elektrik kesintilerinin yaşanacağını duyduktan sonra gözlerini GASKİ’nin güncel duyurularına çeviren bölge halkı, gün içerisinde su kesintisinin yaşanıp yaşanmayacağını araştırmaya başladı. İşte GASKİ’nin 6 Ekim Perşembe günü için yapmış olduğu yeni duyurunun ayrıntıları…

Detay...
Gaziantep hava durumu

Gaziantep hava durumu ,06/10/2022

Ekim ayının gelişi ile birlikte ülke genelinde soğumaya başlayan havalar, Gaziantep şehrini de etkilemeye başladı. Bugün itibari ile Gaziantep’te hava sıcaklıklarının düşmeye başladığını belirten Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 6 Ekim 2022 tarihli güncel hava durumu tahminlerini yayınladı. İşte ayrıntılar…

Detay...