Belediyeler, Rant ve Yozlaşma!
Haber Kategorisi: Yaşam

Belediyeler, Rant ve Yozlaşma!

"İşimiz Gücümüz Türkiye" sloganından yola çıkarak "İşimiz Gücümüz Gaziantep " isimli bir Whatsapp gurubu kurulmuştu, kim ekledi bilmiyorum, bende kendimi bu gurubun içinde buldum, doğrusu çokta mutlu oldum,

"İşimiz Gücümüz Türkiye" sloganından yola çıkarak "İşimiz Gücümüz Gaziantep " isimli bir Whatsapp gurubu kurulmuştu, kim ekledi bilmiyorum, bende kendimi bu gurubun içinde buldum, doğrusu çokta mutlu oldum, çok güzel duygular ve düşünceler paylaşılıyordu, hem partililer arasında iletişim, hem de motivasyon konusunda önemli bir işleve sahipti. Özellikle Muzaffer beyi tanıyan ve sevenler düzeyli paylaşımlarda bulunuyorlardı.

Bir defa kapandı. Muzaffer beye açılması dileklerimi bildirdim, tekrar açıldı.

İkinci defa kapandı, Emre Gider’e rica ettim.

Üçüncüde yine Emre'ye “bu gurup herkesin fikir belirtmesiyle kapandıé dedim.

“Abi bakıp açayım” dedi.

Döndüğünde abi bana da kapatmışlar, beni yöneticilikten almışlar dedi...

O gurupta herkes son derece demokratik duygu ve düşüncelerini paylaşıyor, gelecekteki siyasetin gidişatına büyük oranda katkı sunacağı gibi umutlar vaad ediyordu.

Şimdi bu bayram gününde bu yazıyı neden kaleme alıyorum.

Eğer CHP, bu başarısını Demokrasiye kapalı hale getirirse, eğer rant peşine düşer rakibine benzerse, bu kirlenmiş dünyada arınmaya çalışmak yerine, onlarda üçün, beşin peşine düşerse vay Türkiye’min haline. Vay Gaziantep’in haline. Gaziantep CHP uzun yıllar ciddi bir başarı gösteremediği için tahminlerden fazla hırpalanmıştı. Örgütün başarıya inancı çok zayıftı, bir koltuk kavgası uzunca süre CHP’yi Gaziantep kamuoyunda yakınlarında durmanın sorun olduğu bir partiye dönüştürmüştü. Parti içinde şiddete varan tartışmalar vardı ve bu tartışmaların hiçbiri ideolojik değildi.

Bir rüzgarın, bir emeğin, halkın ferasetinin bir sonucu olarak bütün Türkiye'de ve Gaziantep'te başarılar kazanan CHP özellikle demokrasiye, özellikle laikliğe, sarsılmaz bir inançla ve kararlıkla bağlanmazsa, altı oka sarılmazsa, halkçı bir parti olmazsa, halk bir daha asla almamak üzere sırtından atar ve her yanlış yönetici belini bir daha doğrultamaz.

Arkadaşlar "İşimiz Gücümüz Gaziantep" gurubunu açın ya da açın. O gurup gölge kabine gibi çalışsın, hem kendi belediyelerini, hem diğer partilerin belediyelerini izlesinler. Kendi adıma ben gazeteciyim açıkça buradan bildiriyorum. Hangi belediye olursa olsun, bilinçli yanlışını, hatasını, kusurunu duyarsam, bilirsem köşemde yazarım, radyomdan konuşurum.

Hepimiz gazeteciymişiz gibi belediyelerin icraatlarını izleyelim arkadaşlar.

 

Sevgiler selamlar...

 

 

Ahmet ATILMIŞ | 10.04.2024