Süper Lig’de Hatayspor’dan sonra Gaziantep FK da çekiliyor
Haber Kategorisi: Gaziantep

Süper Lig’de Hatayspor’dan sonra Gaziantep FK da çekiliyor

Gaziantep FK'da yönetim kurmak için görevlendirilen Memik Yılmaz, ligden çekileceklerini ifade etti. Hatayspor'un da çekilmesiyle Süper Lig bu sezon 17 takımla yola devam edecek ve sezon sonunda ligden 2 takım düşecek.

Süper Lig ekibi Gaziantep FK, bu sezona devam etmeme kararı aldı. Gaziantep FK’da yönetim kurmak için görevlendirilen Memik Yılmaz, DHA’ya yaptığı açıklamada bu sezon ligden çekileceklerini ifade etti. Yılmaz, TFF’ye gönderilecek yazı üzerine çalıştıklarını ve bugün resmi başvuruyu yapacaklarını belirtti.

Yeni Malatyaspor’un ardından Gaziantep FK olarak bugün resmi başvuruyu yapacaklarını belirten Memik Yılmaz, “Şu an dilekçeyi veriyoruz. Bu sezon çekilmek için dilekçeyi hazırlıyoruz. Kararımız takımın iskeletini bozmama yönünde unun için de kiralık düşünüyoruz. Sağ olsun diğer kulüplerimiz de bize yardımcı olacaklar. En az 1-2 futbolcumuzu kiralık vereceğiz ki maaş yükümüzü alsınlar üzerimizden. Onun haricinde biz oyuncu satmayı düşünmüyoruz. Futbolcularımızla da konuştuk bu anlamda olumlu cevaplar aldık. İnşallah bir sonraki sezon için hazırlıklarımızı yaparak mücadelemizi vereceğiz” diye konuştu.