İYİ Parti Gaziantep İl Başkanlığı için 4 adaylı seçim
Haber Kategorisi: Siyaset

İYİ Parti Gaziantep İl Başkanlığı için 4 adaylı seçim

İYİ Parti Genel Merkezinin, ‘’Tek Liste ile seçime gidilsin’’ talimatı Gaziantep’te ortalığı karıştırdı. İYİ Parti tabanı karara tepki gösterirken, şu ana kadar 3 isim adaylık açıklamasında bulundu. Partinin kurucularından olan Mehmet Çopuroğlu, bugün İl Başkan adaylığını açıklamaya hazırlanırken, ANAP Gaziantep İl eski Başkanı Şerif Başkülekçi’nin de nabzı yokladığı öğrenildi. İYİ Partinin 22 Ocak tarihinde 4 adaylı seçime gitmesi bekleniyor.

 İYİ Parti’de 22 Ocak tarihinde yapılacak olan İl Kongresi öncesi kazan kaynıyor. 9 İlçe Başkanının Genel Merkeze çağrılarak, ‘’Tek adaylı seçim’’ talimatı verilmesinin ardından ortalık karıştı. İYİ Parti Gaziantep İl eski Başkanı Oğuz Hocaoğlu, Ankara’ya gitmiş, Genel Merkezde temaslarda bulunmuştu. Bu temasların ardından kente dönen Hocaoğlu, siyaseti bıraktığını açıklamıştı.

İLK ADAY AYGIN

Hocaoğlu’nun bu açıklamalarının ardından İYİ Parti’de İl Başkan adayları peş peşe adaylıklarını açıkladı. İlk olarak iş adamı Tayfun Aygın, il binasında düzenlediği basın toplantısı ile adaylığını duyurdu.

DEMİR ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Aygın’ın ardından adaylık açıklamasında bulunan ikinci isim ise Mali Müşavir Halil İbrahim Demir oldu. 9 İlçe Başkanının katılımıyla düzenlenen ve adeta gövde gösterisine dönüşen basın toplantısı ile adaylığını duyurdu.

BAŞARAN İDDİALI

Demir’in ardından delegelerin desteği ile adaylığını açıklayan bir diğer isim ise Mehmet Başaran oldu. Başaran, geçtiğimiz hafta sonu İl Binasında düzenlediği Basın toplantısı ile adaylığını duyurdu. Başaran, “Sizlerden aldığım güçle birlik ve beraberlik içerisinde İYİ Parti’mizi iktidar, liderimiz Meral Akşener hanımefendiyi Başbakan yapacağız” dedi.

ÇOPUROĞLU ADAYLIĞINI DUYURACAK!

İl Kongresi öncesi adaylığını duyuran bir başka isim ise Mehmet Çopuroğlu oldu. Partinin kurucuları arasında yer alan Çopuroğlu, bugün İl Binasında düzenlenecek olan basın toplantısı ile adaylığını duyuracak.

BAŞKÜLEKÇİ NABIZ YOKLUYOR!

İYİ Parti’de hafta sonu 4 adaylı bir seçim öngörülürken, ANAP eski İl Başkanı Şerif Başkülekçi’nin de nabız yokladığı öğrenildi. Partili delegeler ile görüşen Başküleçi’nin adaylığının önümüzdeki günlerde netleşmesi bekleniyor…

Pazar günü yapılacak Kongrede, İYİ Parti Genel Merkezinden gelen tek listeli seçim talimatına rağmen 4 listeli bir seçim partilileri bekliyor. 

 

gazianteppusula.com