Emeklilere Bayram İkramiyesi Ödemeleri Başladı
Haber Kategorisi: Ekonomi

Emeklilere Bayram İkramiyesi Ödemeleri Başladı

Milyonlarca emekliyi ilgilendiren bayram ikramiyesi ödemeleri bugünden itibaren başladı. 14 Haziran'a kadar devam edecek olan ödemelerle ilgili ayrıntılar belli oldu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emeklilere yönelik Kurban Bayramı ikramiyelerinin ödeme takvimini açıkladı. Emekli Sandığı kapsamında aylık alanlar 10 Haziran'da, Bağ-Kur kapsamında aylık alanlar 11 Haziran'da, SSK kapsamında aylık alanlar ise 12-13-14 Haziran tarihlerinde ikramiyelerini alacaklar.

Bakan Işıkhan, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı açıklamada, emekli vatandaşların bayram ikramiyesi ödemelerinin 10-14 Haziran tarihleri arasında banka hesaplarına yatırılacağını belirtti. Her yıl iki kez bayram öncesinde verilen emekli ikramiyesinden SGK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklileri yararlanıyor.

Emeklilerin bayram ikramiyesini 3 bin TL’ye çıkaran yasa, geçtiğimiz aylarda Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu düzenleme ile birlikte, Ramazan Bayramı'nda da emeklilere 3'er bin lira ikramiye ödemesi yapılmıştı.

Dul olup çocuğu olmayanlar ikramiyeden yüzde 75, dul olup çocuğu olanlar yüzde 50, yetim olanlar ise yüzde 25 oranında faydalanacak.

Bu yeni düzenleme ile milyonlarca emekli, Kurban Bayramı'na rahat bir nefes alarak girecek. Bayram ikramiyeleri emekliler için önemli bir destek sağlarken, ekonomik anlamda da katkı sunacak.