Onur Şener 'in Ölümünden Sonra İfadeler Ortaya Çıktı
Haber Kategorisi: Asayiş

Onur Şener 'in Ölümünden Sonra İfadeler Ortaya Çıktı

Müzik dünyasından kötü haber geçtiğimiz gün akşam saatlerinde geldi. Sahne aldığı mekanda çıkan bir tartışma esnasında yaralanan genç müzisyen Onur Şener, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Onur Şener’in ölümünün ardından gözaltına alınan İlker K., Ali G. ve Semih S., ifadelerinde müzisyen kendilerine saldırdığını ve suçsuz olduklarını iddia etti. 

NUR ŞENER, İSTEK ŞARKI NEDENİYLE ÖLDÜRÜLDÜ

2013 yılında katıldığı O Ses Türkiye programında seslendirdiği "Show Must Go On" şarkısıyla hafızalara kazınan ve Hadise ile gerçekleştirdiği düet ile çok beğenilen ünlü müzisyen Onur Şener, Ankara’nın Mutlukent Mahallesi 1946 Sokak'taki eğlence mekanında geçtiğimiz gün sahne alıyordu.

Bu esnada mekanda bulunan bakanlıkta iş müfettişi olan İlker K. (35); meslektaşı Ali G. (36) ve savunma sanayi alanında elektrik mühendisliği yaptığı öğrenilen Semih S. (36) ile kadın arkadaşları J.E. (36) ve G.G. (36), Onur Şener’den şarkıyı canlı bir şekilde söylemesini talep etti. Bunun üzerine Onur Şener’in bu istediği reddetmesiyle kişiler ve ünlü müzisyen arasında bir tartışma başladı. Bu tartışmanın sonunda boyun kısmından cam bardak ile darbe alan Onur Şener, hastaneye kaldırıldı. Bir çocuk babası olduğu öğrenilen Onur Şener, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

ŞÜPHELİ SIFATI İLE GÖZALTINA ALINANLARIN İFADELERİ ORTAYA ÇIKTI

Ankara'da gerçekleşen kavga sonrasında İlker K., Ali G. ve Semih S. ölüme sebebiyet verme nedeniyle emniyet güçleri tarafından gözaltına alındı. Olayla ilgili ifadelerini verdikleri öğrenilen zanlıların suçun kasıtlı işlenmediğini savunduğu öğrenildi. Ortaya çıkan ifadeler göre, İlker K. olayla ilgili, “Onur Şener üzerime gelirken, 'Bize doğru gelme' diye seslendim sonra ben bira bardağını fırlattım ama denk gelip gelmediğini hatırlamıyorum. Ancak benim elimde bira bardağının sapı kalmadı. Birlikte yere yuvarlanınca bir kere yumruk salladım ancak denk geldi mi, bilmiyorum.

O sırada bir kadın, bana saldırıyordu, ona vurmak istemediğim için tutmaya çalıştım. Aramızdaki arbede çok uzun sürdü. Benim arkam dönük olduğu için arkadaşlarımın ne yaşadığını bilmiyorum. Duyduğum kadarıyla onlar da boğuşma yaşamışlar” derken; Semih S.’nin ise “Ben Onur'a vurmadım, sadece ayırmaya çalıştım. Elimin kesildiğini çok sonradan anladım. Onur beni itince yolun ortasına doğru düştüm. Orada mı elim kesildi, bilmiyorum. İlker elindeki bira bardağı ile sert bir şekilde Onur'un kafasına vurdu. Onur sersemleyince İlker'in üzerine atladı, yere düşünce İlker birkaç tane yumruk attı. O sırada Ali yerde yatıyordu. Ben suçsuzum” dediği öğrenildi. Öte yandan ifade veren Ali G. ise, “Solist Onur gelirken arbede oldu. Bize saldırmaya geliyordu hatta bize saldırdı. O sırada itiş kakış oldu. Ben kaldırımdan yere düştüm sonra da yerden kalkamadım. İlker elindeki bira bardağını Onur'un kafasına vurdu. Onur'u darp etmedim, suçsuzum” diye ifade verdi. yaşamını yitirdi.