Gaziantep Basketbol'u hakemlerin kötü yönetimi çileden çıkardı.
Haber Kategorisi: Spor

Gaziantep Basketbol'u hakemlerin kötü yönetimi çileden çıkardı.

19 Mart Pazar günü oynanan ve skandal yönetimleriyle Gaziantep Basketbol’u Karşıyaka karşısında adeta doğrayan hakem üçlüsüne kırmızı-siyahlı cephede tepkiler dinmiyor…

 

 

Kulüpten yapılan açıklamada üç hakemden ikisinin art niyetli yönetimi vurgulanırken, "Hakemlere verilecek 3-5 maçlık ceza yüreklere su serpmez." ifadesine yer verildi. 

İşte yapılan açıklama şöyle:

"Öncelikle Karşıyakayı galibiyetten dolayı kutluyoruz. Aşağıda okuyacağınız serzenişlerimizin rakipten ve sonuçtan bağımsız olduğunun bilinmesini isteriz. 

Maçın başından sonuna çalınan çalınan, çalınmayan bütün pozisyonları dikkatlice izledikten sonra maç içinde verdiğimiz tepkilerde haklı olduğumuzu gördük. Özellikle son 4-5 dakikalık bölümde tartışmalara dahi açık olmayan pozisyonlardaki kararlar; salondaki, televizyon karşısındaki taraflı tarafsız her kesim tarafından şaşkınlık içinde izlendi.  

Sporun içinde hatalara yer olduğu bilinciyle bugüne kadar Gaziantep Basketbol olarak kazandığımız kaybettiğimiz hiçbir maçtan sonra açıklama yapmadık ama hiçbir maçta 10 teknik faul almadık. Hiçbir maçta 2 oyuncumuz ile antrenörümüz diskalifiye olmadı. Ama dün herkesin dikkatini çeken ve hepimizin kafasındaki soru işaretlerini doğrular şekildeki hakemlerden ikisinin ( Mehmet Karabilecen ve Serhat Büker) deprem nedeniyle takımımızı taşıdığımız Istanbul'da, Ahmet Cömert Spor Salonu'nda taraftar desteğinden yoksun oynamamızın da "fırsat" olarak görüp  göz göre göre sergiledikleri yönetimleri, insani hatayla açıklanamayacak art niyetli tarzdaydı.

Şunu net bi şekilde ifade etmek isteriz ki bu maçın sonunda hakemlere verilebilecek 3-5 maçlık ceza kimsenin yüreğine su serpmeyecek olup, 5 maç sonrasında aynı şekilde aynı rahat tavırlarla basketbolumuzu alt üst etmeye devam edeceklerdir.  

Bizlerin bağlı bulunduğumuz federasyona güveni tamdır. Mutlaka yaşananları kafalarda soru işareti kalmayacak, şekilde çözüme ulaştırıp basketbolumuzun hak ettiği güven ortamını sağlayacak ve yüreklerimize su serpecek kararları alacaklardır."