Vali Gül;”Millet bahçemiz Türkiye’nin en büyük çekim merkezlerinden birisi olacak”

0
194

Yıkılan Kamil Ocak Stadyumu alanında bir buçuk yılı aşkın süre önce Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ işbirliğinde inşasına başlanan Millet Bahçesi’nde çalışmalar devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Gaziantep Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Millet Bahçesi inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Gaziantep Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yapımı devam eden Millet Bahçesi’nde incelemelerde bulundu.

İncelemelerin ardından açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Çok heyecanlıyız, çünkü çok önemli bir projeyi şehrimize kazandıracağız. Gazi şehrimize sosyal, kültürel ve yeşil alanlarla örülü bir Millet Bahçesi ve meydan kazandırmak için çalışmalarımız devam ediyor. Biz bugün Antep işinden marka oluşturmuş bir kentiz. UNESCO’ya girmiş bir kentiz. Gaziantep’e gelen turistlerin tüm bunları göreceği Arasa oluşturuyoruz. Arasa’dan çıktıktan sonra cennet gibi bir bahçeye ulaşacaklar. Millet Bahçemizde, bize dair bölgemize özel ağaçlar var. Ağaçların arasında ise Selçuklu Mimarisinden bir camimiz var. Geçmişten bu yana yaşadığımız kimlikli alt yapıyı göreceğimiz bir meydan. 100 dönümün içerisinde bizi Gaziliğe götürenlerin hikayesi 25 Aralık Panorama Müzesi’nde anlatılıyor ve Kültür Yolu başlıyor.”

“YÜZDÜK YÜZDÜK KUYRUĞUNA GELDİK…”

Açıklamalarını sürdüren Şahin, “Genç dostu, aile dostu bir yapı oluşturuyoruz. Dijital sanatın konuşulduğu, aydınlatmanın çok özel olduğu, kimlikli, bize dair kimliğimizi gelenekten geleceğe taşıdığımız, bizi Gazi yapan ecdad ile övündüğü bir meydana dönüştürüyoruz. Emeği geçen herkese Çevre Bakanımıza, Bakanlığımızın çalışanlarına, projede emeği geçen herkese teşekkür ederim. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Artık iç tasarımı da çalışınca çok güzel bir meydanı herp birlikte inşa etmiş olacağız. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun.”

“7-8 AY SONRA HİZMET VERMEYE BAŞLAYACAK”

Gaziantep Valisi ise, “ Büyükşehir Belediyemizin TOKİ ve Çevre Bakanlığı ile hayata geçirdiği Millet Bahçemizi gezdik. Millet Bahçemizin yüzde 93’ü yeşil alan, güzel planlanmış. Yaklaşık 7-8 ay sonra hizmet vermeye başlayacak. İnanıyorum ki burası Türkiye’nin en büyük çekim merkezlerinden birisi olacak” diye konuştu.

gazeteekspres.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here