Vali Gül ; “Aşı olmayanlar, farkında olmadan hem kendilerini hem de şehri tehlikeye atıyorlar”

0
448

Gaziantep’te Koronavirüs Salgını ile mücadele devam ediyor. Kentte devam eden aşı çalışmalarına değinen Gaziantep Valisi Davut Gül, aşılama noktasında halen istenen noktada olmadığımız söyleyerek, “Aşı olmayanlar, farkında olmadan hem kendilerini hem de şehri tehlikeye atıyorlar” dedi.

2020 yılı Mart ayında başlayan Koronavirüs Salgınının etkileri sürüyor.  Günlük vaka sayısının 5 bin olduğu, her gün can kayıplarının devam ettiği salgında, aşılama çalışmaları hız kazandı. Türkiye genelinde toplam 54 milyon 995 bin 28 aşı uygulandı.
AŞIDA 1 MİLYONA AZ KALDI!
2,5 milyonu aşkın nüfusu ile Türkiye’nin en büyük şehirlerinden olan Gaziantep’te aşı çalışmaları devam ediyor.  Kent genelinde 1 Haziran tarihi itibariyle hız kazan aşı çalışmalarında birinci dozda 700 bin 366, ikinci doz da ise 226 bin 991 olmak üzere toplam 948 bin 138 doz aşı uygulandı. Kent genelinde aşı uygulamasında kısa süre içerisinde 1 milyon doza ulaşılması bekleniyor.
YENİ BİR PİK DÖNEMİ YAŞANABİLİR
Geçtiğimiz gün aşı noktasında açıklamalarda bulunan Gaziantep Sağlık İl Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki, kentte Normalleşme ile birlikte vatandaşların maske kullanımına yeterli özeni göstermediklerini bunun da salgında yeni bir pik dönemi yaşanmasına neden olabileceği ifade edildi.
“AŞI HARİTASINDA HALEN KIRMIZIDAYIZ”
Kentte devam eden aşı çalışmalarına ve salgının seyrine ilişkin açıklamalarda bulunan Gaziantep Valisi Davut Gül, aşı olmayan vatandaşları uyardı. Vali Gül, “Haftalık vaka sayımız yüz binde 23 seviyesine indi. Aşı haritasında halen kırmızıdayız! Aşı olmayanlar, farkında olmadan hem kendilerini hem de şehri tehlikeye atıyorlar. Hastalığın seyrini hepimizin yaptıkları ve yapmadıkları belirleyecek! Lütfen geç olmadan aşınızı olunuz” uyarısında bulundu.

gazeteekspres.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here