Tilkiler Köyü Eğitim Kültür Sağlık ve Dayanışma Derneği’nde Av. Tarık Alpdoğan güven tazeledi

0
307

Merkezi Gaziantep’te bulunan Tilkiler Köyü Eğitim Kültür Sağlık ve Dayanışma Derneği’nin 5. Olağan genel kurul toplantısı yapıldı. Genel kurulda mevcut başkan Av. Tarık Alpdoğan güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.

Pazarcık ilçesine bağlı Tilkiler Köyü mensuplarının kurduğu derneğin Cumhuriyet Mahallesindeki merkezinde yapılan genel kurulda divan heyeti Av. Yılmaz Ovayolu, Ergün Yanargöz ve Tacim Oğulkamış’tan oluştu. Divan oluşumunun ardından dernek başkanı Av. Tarık Alpdoğan, iki yıllık faaliyet raporunu okuduktan sonra, yönetim ve denetim kurulları genel kurul tarafından ibra edildi.

Başkan Av. Tarık Alpdoğan, büyük bölümü pandemiye denk gelen iki yıllık görev süresini değerlendirirken, “Pandemi döneminde cenaze yemekleri verilemedi. Yemek yerine köylülerimiz derneğimiz aracılığıyla üniversitede okuyan öğrencilerimize burs verdiler. Ayrıca pandemi döneminde erzak yardımı ve kurban bağışlarında da büyük artış yaşandı. Gerek eğitim bursları, gerekse de gıda yardımları açısından hemşeri dernekleri arasında övgü ile bahsedilen, diğer dernekler tarafından örnek alınan bir sivil toplum kuruluşu haline geldik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Genel kurul toplantısına Tilkiler Köyü mensubu olan Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Mahmut Toğrul da katıldı. Milletvekili Toğrul, derneğin köy mensupları arasında yardımlaşma ve dayanışma açısından önemli bir işlev gördüğünü belirterek, geçmiş dönem yönetim kurulu üyelerine emeklerinden dolayı teşekkür etti, yeni yönetim kurulu üyelerine de başarılar diledi.

Konuşmaların ardından tek liste ile gidilen seçimlerde Av. Tarık Alpdoğan yeniden Tilkiler Köyü Eğitim Kültür Sağlık ve Dayanışma Derneği başkanı oldu. Derneğin yeni yönetim kurulunda ise şu isimler yer aldı: Salman Yergin, Gülten Gülsu, Av. Serhat Ovayolu, Turan Yazgı, Av. İpek Serinkoz, Mustafa Mesut Koluman, Hasan Kozkıran, Ali Eltan, Hasan Aşkın, Ercan Atila, Elmas Özkaytan, Hasan Gökkoruk, Eren Ovayolu, Sinan Bildin.

Seçimlerin ardından bir teşekkür konuşması yapan Başkan Av. Tarık Alpdoğan, yeni dönemde de eğitime yönelik çalışmalara ağırlık vereceklerini vurgulayarak şöyle dedi: “Yeni dönemdeki en önemli hedeflerimizin başında, köyümüzde yapımı devam eden cemevi ve kültür merkezinin tamamlanması gelmektedir. Geçmişte olduğu gibi önümüzdeki dönemde de köylülerimiz arasında birlik ve beraberliği güçlendirmek, yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak amacıyla sosyal ve kültürel etkinliklere devam edeceğiz. Yine eğitim öncelikli konumuz olmaya devam edecek. Eğitime daha fazla katkı sağlamak için daha fazla çaba göstereceğiz.”

gaziantepgunes.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here