Şahinbey Belediye Başkanı Tahmazoğlu’nun DOP çıkmazı !

0
197

Gaziantep CHP Şahinbey Meclis üyesi Uğur Kalkan ve meclis üyeleri, Şahinbey belediyesi sınırları içinde yer alan Yamaçtepe mahallesindeki Dop bağışı ile ilgili Şahinbey Belediye Başkanlığına 6 maddelik soru dilekçesi verdiler.

Gaziantep’te yayın yapan Güneş gazetesi’de DOP ile ilgili çarpıcı iddialarda bulunmuştu.

“Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun, Yamaçtepe bölgesinde “Bu kadar da olmaz” dedirtecek bir uygulamaya imza atığı iddia ediliyor. Tahmazoğlu’nun, yasa ve yönetmelikleri çiğneyerek kendisine kazanç sağladığı ileri sürülüyor.
Tahmazoğlu’nun kendisine ait 3536 metrekarelik araziye parselasyon yapılırken yüzde 45 Düzenleme Ortaklık Payı (DOP) ve diğer vatandaşlardan alınan yüzde 10 bağışı vermediği ile ilgili iddia hakkında kamuoyu açıklama bekliyor. Tapu ve belediye kayıtlarına göre, Gaziantep’in en değerli bölgesindeki 1945 metrekare arsa devlete geçmesi gerekirken Tahmazoğlu’nda kalmış. ”

UĞUR KALKAN’DA DOP ÇIKIŞI

Uğur kalkan bu dilekçeyi kendi sosyal hesabı tweetter da paylaştı.

Kalkan “ CHP Şahinbey Meclis üyeleri olarak,AKP’li Şahinbey Belediye Başkanı ve AKP milletvekiliyle ilgili iddiaları belediyeye sorduk. İl başkanlığımızın açıklamasını özelikle bekledik. Konunun takipçisi olacağız,gelecek cevapları kamuoyuyla şeffaf bir şekilde paylaşacağız . “

İŞTE O DİLEKÇE,

Ayrıca u!zun süredir Yamaçtepe’de DOP usulsüzlüğü haberleri yapan Ay Medya Yönetim Kurulu Üyesi Meral Ay, konunun öznesi olan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na sosyal medya hesabından meydan okudu.

Uzun süredir Yamaçtepe’de, DOP usulsüzlüğü haberleri yapan Ay Medya Yönetim Kurulu Üyesi Meral Ay, konunun öznesi olan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu‘na sosyal medya hesabından meydan okudu.

ARSA TOPLAMA VE DOP MESELESİ

Gaziantep’in en fazla değer kazanan yerlerinden biri olan Şahinbey İlçesi’ndeki Yamaçtepe bölgesinde, imar tadilatı yapılmadan önce Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu‘nun siyasi yakınları ile arsa topladığı ve imara girdikten sonra  Düzenleme Ortaklık Payı (DOP) vermediği, kişiye özel imtiyazlar sağladığı yönündeki  iddialar, Ay Medya bünyesinde Güneş ve Oluşum Gazetesi ile GRT TV’de gündemde getiriliyor.

BAŞKAN, HABERİN MESNETSİZ OLDUĞUNU İDDİA EDİYOR

Belediye Başkanı Tahmazoğlu’nun, iddialara net yanıt vermek yerine medya kuruluşuna göndediği tekziplerde net bilgi yer almaması ve yapılan haberlerin mesnetsiz olduğu ileri sürmesi üzerine gazeteci Meral Ay, sosyal medya hesabından, “haberimiz doğru değil ise kamuoyu şahit olsun ki 20 yıllık gazetecilik hayatımı bitieceğim ve özür dileyeceğim. dedi.

“YA BAŞKANLIĞI BIRAK, YA MAHKEMEYE GİT”

Gaziantep halkını bu konuda ‘uyardığına’ işere den ay, Twitter hesabından şu mesajı paylaştı:

yurthaberleri.net / devhaber.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here