GESOB’da İsmet Özcan dönemi…

0
32

71 meslek odasında seçimlerini tamamlayan Gaziantep Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği GESOB’ta başkanlık seçimi büyük heyecana sahne oldu. Genel Kurulda GESOB Başkanlığı için Mevcut Başkan Ömer Küsbeoğlu ve Servis İşletmecileri Odası Başkanı İsmet Özcan başkanlık için yarıştı. Seçimlerde 280 üyenin oyunu alan Servis İşletmecileri Odası Başkanı İsmet Özcan, GESOB’un yeni başkanı oldu. Rakibi Küsbeoğlu ise 237 oy aldı.

Gaziantep esnaf odaları Birliği GESOB ‘ta 71 odanın bulunduğu ve 517 delegenin oy kullandığı kongrenin Divan Başkanlığını Mersin Odalar Birliğini Başkanı gerçekleştirdi. Mevcut Başkan Ömer Küsbeoğlu ve Servis İşletmecileri Odası Başkanı İsmet Özcan başkanlık için yarıştı.

“ESNAFI EV SAHİBİ YAPACAĞIZ”

Toplantıda konuşan GESOB Başkan Adayı İsmet Özcan, esnafın sorunlarını iyi bildiklerini, bu noktada odaları ekonomik olarak kalkındırmak üzere çalışma yapacaklarını kaydetti. Özcan, “Odamız seçimleri sonrası Büyükşehir Belediye Başkanımız ile görüşme yaptık. Görüşme sonunda Güneyşehir Projesi kapsamında esnafa yönelik konut projesi yapılacak. GESOB Başkan adayı olarak tüm esnafımızın ev sahibi olması için çalışacağız” dedi.

ESNAFIN SORUNLARINI YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Özcan’ın ardından konuşan GESOB Başkanı Ömer Küsbeoğlu, esnafın sorunlarını Ankara’ya taşıdıklarını kaydetti. Pandemi dönemi nedeniyle esnafın sorunlarını çözecek olan Torba Yasanın meclis gündemine taşınamadığını kaydeden Küsbeoğlu, “Esnafımız sorunlarını hemen her platformda gündeme taşıyoruz. Esnafımızın sorunlarına ilişkin oluşturduğumuz dosyaları da TESK kanalıyla ilgili Bakanlıklara ulaştırıyor, milletvekilleri ile esnafımızın sorunlarını konuşuyoruz. Pandemi öncesinde oluşturduğumuz dosyalar doğrultusunda bir Torba Yasa hazırlığı yapıldı. Pandeminin araya girmesiyle esnafımızın sorunlarının önemli bir bölümünü çözecek olan Torba Yasa, meclise taşınamadı. Geçtiğimiz Ramazan ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iftar programında konuyu ilettik. En azından perakende yasasının Meclis tatile girmeden gündeme gelmesi yönünde talebimizi ilettik. Torba Yasa ile ilgili sözümüzü aldık” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından yapılan seçimlerde 517 üyeden 280’in oyunu alan İsmet Özcan, GESOB’un yeni başkanı aldı. GESOB Başkanı Ömer Küsebeoğlu ise seçimi 237 oy ile tamamladı.

Bu sonuç ile birlikte GESOB’da Özcan dönemi başlamış oldu.

GESOB Başkanı İsmet Özcan’ın yönetim kurulu listesi şöyle:

Mesut Alkava, Tuncay Tabur, Tuncay Balcı, Hasan Karaoğlan, Mehmet Karakuş, Emin Özlü, Hüseyin Yaz ve Hasan Akdeniz.

gazeteekspres.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here