GESOB ; “Fırsatçılara karşı esnafı tercih edin!”

0
312

Ramazan ayının yaklaşması ile birlikte fırsatçılar harekete geçti. Ramazan ayı öncesi tüm kalemlerde ürünlere zam yapılacağı öğrenilirken, alım gücü iyiden iyiye düşen vatandaşlar, bütçesine uygun ürün arayışına girdi. Bütçeye uygun ürün arayışları sırasında merdivenaltı işletmeler tarafından üretilerek piyasaya sürülen ürünlere karşı Gaziantep Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (GESOB)’nden vatandaşlara uyarı geldi.

Ramazan ayına sayılı günler kala vatandaşlar, alışveriş yapmak üzere çarşı ve pazarlara inmeye başladı. Pandemi dönemi ve döviz krizi ile birlikte kat kat artan fiyatlar karşısında alım gücü her geçen gün eriyen vatandaşlar, bütçesine uygun ürün arayışı içerisine girdi.

GESOB’TAN UYARI GELDİ

Ramazan ayının gelmesi ile birlikte temel tüketim maddeleri başta olmak üzere tüm ürünlerde fiyat artışları beklenirken, fırsatçılarda harekete geçti. Merdivenaltı işletmelerde, sağlıksız koşullarda üretilen ürünler, vatandaşın sağlığını tehlikeye atıyor. Hileli gıda ürünleri başta olmak üzere merdivenaltı işletmelerde üretilen ürünlere karşı Gaziantep Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (GESOB)’nden uyarı geldi.

“ESNAF TERCİH EDİLMELİ”

GESOB’tan yapılan yazılı açıklamada, vatandaşların alım güçlerinin düşmesi ile birlikte bütçeye uygun ürün arayışlarının arttığı ve art niyetli kimselerin bu durumu fırsat bildikleri kaydedildi. Açıklamada, “Ramazan ayının başlamasına sayılı günler kala vatandaşlarımız alışveriş listelerini hazırlamaya başladı. Esnafımız da Ramazan ayı için hazırlıklarını tamamladı.

Bakliyattan salçaya una, tatlıdan yufkaya, çaydan makarnaya her türlü ihtiyaç listesinde öncelikle fiyat kriteri başı çekiyor. Fakat ucuz olsun diye de merdivenaltı alışveriş yapılmamalı. Kaliteli ve lezzetli ürünler için esnafımız tercih edilmeli” ifadeleri yer aldı.

gazeteekspres.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here