Gaziantep’te vaka sayısının yükselmesinden endişe ediliyor!

0
44

Türkiye’de Mart 2020 yılında başlayan Covid-19 Salgınında vaka oranları her geçen gün artıyor. Ülke genelinde günlük vaka oranlarının 65 binin üzerine çıkmasıyla birlikte bazı illerde önlemler alınmaya başlandı. Gaziantep’te de vaka artışları yaşandığını ifade eden Gaziantep Valisi, vatandaşlara aşı uyarısında bulundu.

ENDİŞE YÜKSEK

Kentte vaka artışları sonrası alınan önlemler aşı uyarısı ile sınırlı kalmadı. Gaziantep Valiliği kararıyla kent genlinde toplu etkinlikler 7 gün süreyle yasaklandı. Valiliğin almış olduğu etkinlik yasağı kararı, önümüzdeki günlerde kısıtlamalara geri dönüleceğinin işareti olarak yorumlanırken, vaka artışlarının ülke genelinde olduğu gibi Gaziantep’te de yükselmesinden endişe ediliyor.

BAKAN KOCA, VAKA HARİTASINI PAYLAŞTI

Omicron Varyantının neden olduğu vaka artışları ülkede ve Gaziantep’te tartışılırken Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 25-31 Aralık tarihlerini kapsayan İllere Göre Vaka Haritasını kamuoyu ile paylaştı. Bakan Koca’nın söz konusu paylaşımında Gaziantep vaka oranlarının 200 bin kişide 15,04’e gerilediği görüldü.

VAKA HARİTASINDA, OMİCRON VERİLERİ YOK MU?

Vaka Haritasında, Omicron Varyantının neden olduğu vaka artışlarının etkisinin henüz hissedilmediği görüldü. Günlük vakaların 65 binin üzerine çıktığı her gün yüzlerce insanın hayatını kaybettiği Omicron Varyantında, Ocak ayı itibariyle vaka verilerinin haritaya yansıması bekleniyor.

megahaber27.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here