Gaziantep’te Mustafa Armağan gerginliği!

0
315

Şahinbey Belediyesi tarafından organize edilen kitap günlerinde konuşmacı olarak davet edilen Cumhuriyet ve Atatürk düşmanı Mustafa Armağan protesto edildi.

Şahinbey Kongre Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen Kitap Günleri’nde konuşmacı olarak davet edilen Cumhuriyet ve Atatürk düşmanı Mustafa Armağan’ı protesto etmek isteyen CHP’li meclis üyeleri ile gazeteciler salona alınmadı.

Kongre merkezinin önünde polis ekiplerinin aldığı olağanüstü güvenlik önlemleri ise dikkat çekti. polis, çevik kuvvet ve TOMA’ların eşliğinde salon önünde toplanan CHP’liler ile gazeteciler salona alınmadı.

Toplanan kalabalık grup Atatürk düşmanı Mustafa Armağan ve Şahinbey Belediye Başkanı Tahmazoğlu’nu protesto ettiler. Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni okuyan kalabalık sık sık sloganlar attı. Ancak yapılan tüm görüşmelere rağmen ne meclis üyeleri ne de gazeteciler içeriye alınmadı.

CHP Şahinbey Belediye Meclis üyesi Hasan Şencan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Tahmazoğlu’na tepki gösterdi. Şencan, “AKP’li Şahinbey Belediyesi, Atatürk ve Cumhuriyet Düşmanlarını TOMA’lar, Çevik Kuvvetlerle koruma altına alıp yapımında bizim de imzamız olan AKKENT Kültür M.’ne Meclis Üyelerini aldırmadı. Bizden değil Atatürk düşmanlarından korkun. Yazıklar olsun.” ifadelerini kullandı.

gazikent27.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here