Gaziantep’te eğitimde yüz yüze heyecanı

0
114

Gaziantep il Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, 6 Eylül’den itibaren yüz yüze eğitime tamamen geçileceğini belirterek, ‘’Okullarımız ve öğretmenlerimiz hazır. Çocuklarımızı okula bekliyoruz’’ dedi.

Gaziantep il Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, 6 Eylül’den itibaren yüz yüze eğitimime tamamen tamamen geçileceğini belirterek, ‘’Okullarımız ve öğretmenlerimiz hazır. Çocuklarımızı okula bekliyoruz’’ dedi. Uzaktan eğitim nedeniyle okuldan uzak kalan öğrenciler, 6 eylül itibarıyla okullarına ve arkadaşlarına kavuşacak olmamın sevincini yaşarken, çocukların maske mesafe ve temizlik konularında bilinçlendirilmesi istendi. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Gaziantep’te de yüz yüze eğitim, 6 Eylül’de başlayacak. Öğrenciler uzun bir aradan sonra okula ve arkadaşlarına kavuşmanın heyecanını yaşarken, okulların pandemi kurallarına göre eğitim ve öğretim vereceği açıklandı.

TEDBİRLER ALNIDI ÇOCUKLARIMIZI BEKLİYORUZ

Gaziantep il Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, okulların yüz yüze eğitime hazır olduğunu belirterek ‘’Okullarımız yüz yüze eğitime hazır. Pandemi kuralları çerçevesi içerisinde eğitim verilecek. Biz hazırız öğrencilerimizi okula bekliyoruz. İlk hafta kıyafetler ve kitapların temini konusunda çalışmalar yapılacaktır. Bu konuda okul idaresi veya öğretmenlerimiz çocuklarımıza rehberlik edecekler ama ilk günden itibaren benim kıyafetim yoktu, ben ne yapacağım demeye gerek yoktur.’’ dedi

VELİLERİMİZ ENDİŞELENMESİN

Geçen yıl okullarda çok büyük bir çalışma başlattıklarını belirten Tepe ‘’Her türlü onarım bakım işlerimizi gerçekleştirdik. Gaziantep Valimiz Sayın Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatma Şahin’e verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum Şu an okul idarelerimiz bütün malzemeleri çocuklarımızın çok rahatlıkla ulaşabileceği erişim alanlarına koydular. Çocuklarımızı bahçe kapısından itibaren okullarımıza girdiğinde çok sağlıklı bir ortam bekliyor olacak. Velilerimiz endişe etmesinler. Her türlü tedbirimizi aldık. Kendi çocuklarımız neyse öğrencilerimizde bizim için aynı. Sağlıkla ilgili hijyen malzemelerinde maskelerde her konuda okullarımız hazır.’’ Dedi.

ÖĞRETMEN SIKINTIMIZ YOK

Gaziantep’e öğretmen sıkıntısının yaşanmadığını anlatan Tepe ’’Son 3 yıldır öğretmen sıkıntısı yaşamıyoruz. Türkiye’deki öğretmen atamalarında en büyük payı ilimiz Gaziantep alıyor. Dolayısıyla bizim öğretmen atamaları noktasında bir problemimiz yok. Yeni derslik noktasında da Türkiye’nin en çok yatırım alan ili Gaziantep. Bu da bizim için çok gurur verici. Şu anda devam eden inşaatlarımız, ihalesi planlanan ve biten inşaatlarımız var. Bütün çıkılan bu ihalelerin tamamlanması sonucunda Gaziantep’te derslik sorunu da kesinlikle kalmamış olacak. Bütün okullarımız normal eğitime geçmiş olacak. Şu an itibariyle biz 6 Eylül’de çocuklarımızın tamamının okullara çok rahat yerleşebileceği imkanımız ve ortamımız hazır. Öğretmenlerimiz hazır, hijyen koşullarımız hazır. Velilere ve çocuklara bir çağrımız var, Velilerimizden istirhamımız şu, Bilim Kurulu, bilim insanları, Sağlık Bakanlığı aşıyı öneriyor. Aşılama konusunda bizim duyarlı olmamız gerekiyor. Aşılamanın yüksek olduğu illerde bu salgının çok ciddi bir oranda düştüğü bilimsel bir gerçek. İlimizde de hızlı bir şekilde aşılama yapılıyor bu noktada çağrımız budur tüm hem Öğretmen arkadaşlara hem velilerimizin aşılanmasını tavsiye ediyoruz.’’ Dedi.

ZORUNLU OLMADIKÇA VELİLER OKUL BAHÇESİNE ALINMAYACAK

Velilerin salgın döneminde çocuklarına nasıl davranmaları konusunda bilgilendirmelerini isteyen Tepe ‘’Velilerimize özellikle şunu söylemek istiyorum çocuklarımızı bu salgın döneminde nasıl davranmaları gerektiği konusunda birebir uyarsınlar. Bizim öğretmenlerimiz bu eğitimleri verdiler velilerimize de verdiler ama bir hatırlamak amacıyla genel olarak çocuk evden çıktığı vakit maskeli çıksın. Hijyen kurallarına ve mesafe kurallarına uysun. Okulda da uymasını mutlaka çocuğa biz anlatalım okula geldiği vakit o emaneti , çocuklarımızı biz alacağız zaten bütün bu koşulları biz yerine getireceğiz. Nöbetçi öğretmenlerimiz alanda, bahçede, kantinde, koridorda, sınıf içerisinde olacaklar. Öğretmenlerimiz aşırı yüksek duyarlılık göstererek biz bu salgın döneminde çocukları bu kültürü kesinlikle kazandıracağız. Velilerimizden de çocuklarımıza bu kurallara uyma noktasını tavsiyelerini istiyoruz. Velilerimizin de yine aynı şekilde kurallarına harfiyen kusursuz bir şekilde uymalarını rica ediyoruz. Çünkü bu işin şakası yok aynı şekilde çocuklarını getirdikleri vakit okul içerisine girmemelerini istiyoruz. Çünkü okulda zaten bir yoğunluğumuz olacak ilave bir yoğunluk veliler tarafından yapılmasını istiyoruz. Velilerimizin çok zorunlu olmadıkça okul bahçesine ve okul binasına kabul etmeyeceğiz. ‘’ dedi.

gaziantepgunes.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here