Gaziantep’te ‘Dinamik Denetim Modeli’ başladı

0
471

Yeni tip korona virüsle mücadele kapsamında kontrollü normalleşme döneminde İç İşleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘dinamik denetim modeli’ başladı. Dinamik Denetim Modeli kapsamında Gaziantep Valisi Davut Gül, 7 bin personel ile denetim çıktı.

2 Mart tarihinde başlayan Normalleşme Süreci ile birlikte Orta Riskli iller arasında yer alan Gaziantep’te de normale dönüş başladı. Hafta sonu yasakları başta olmak üzere, kentte faaliyetleri kısıtlanan işletmelerde faaliyetlerine başladı. Normalleşme Süreci ile birlikte İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il genelinde ‘Dinamik Denetim Modeli’ başladı.

VALİ GÜL, 7 BİN PERSONEL İLE DENETİME ÇIKTI

Dinamik Denetim Modeli kapsamında Gaziantep Valisi Davut Gül, geçtiğimiz gün sabahın erken saatlerinde Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan işçi servislerini denetledi. İşçi servislerine yönelik denetimlerin ardından Vali Gül ve beraberinde bulunan heyet kent merkezinde kafe, restoran gibi işletmelerde denetime çıktı.

VALİ GÜL’E FADILOĞLU VE KALAYLI EŞLİK ETTİ

Vali Gül’e Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve Kaymakam Ömer Kayalı eşlik etti. Restoran ve kafelerin yoğun olduğu Ali Nadi Ünver Bulvarı’nda yapılan denetime katılan Vali Gül, HES kodu sorgulamasının yapılıp yapılmadığını, 1,5 metrelik masa aralıkları uyulup uyulmadığını ve müşteri kapasitesini kontrol etti.

“NORMALLEŞME DÖNEMİNDE DENETİMLER DAHA DA SIKLAŞACAK”

Denetim çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Vali Davut Gül, “İçişleri Bakanlığımızın koordinesinde tüm Türkiye’de denetimler devam ediyor. Sayın Bakanımızın talimatıyla da Gaziantep’te şu an 7 bin personel denetimde. Burada kolluk kuvvetleri var, belediye ekipleri ve sivil toplum kuruluşları var yani denetimle ilgili uzaktan yakından ilgisi olan herkes var. Bunlar daha çok rehberlik amaçlı denetimler yapıyorlar. Bu kontrollü normalleşme döneminde, denetimleri daha sıklaştırarak, rehberliklerimizi arttırarak inşallah bu süreci kazasız belasız atlatacağız” dedi.

“HEDEF VATANDAŞLARIMIZI BİLİNÇLENDİRMEK”

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ise “Kontrollü serbestlik denetimleri standarttı çerçevesinde esnafımızla beraberiz. Sayın Valimizin direktifleri doğrultusunda ekiplerimizin sayısını arttırdık amacımız burada ceza yazmaktan daha çok vatandaşımızı bilinçlendirmek” ifadelerini kullandı.

gazeteekspres.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here