Gaziantep’te Covid-19’dan rekor ölüm…

0
16299

Gaziantep’te son günlerde vaka sayısındaki artışı binin üzerine çıkması ve vefat sayısında da artış rakamları korkutmaya başladı.

Kayıtlara bulaşıcı hastalık diye geçti

Defnedilen 40 kişiden 22’sinin ölüm nedeni bulaşıcı hastalık olarak kayıtlara geçti. Gaziantep’te artan vaka ve vefat sayıları nedeniyle yeni ve daha sıkı tedbirlerin alınması bekleniyor. 

VALİ GÜL: “VAKA SAYIMIZ KATLANARAK ARTIYOR”

Gaziantep’te artan vakalar nedeniyle vatandaşlara bıkmadan uyarılarda bulunan Vali Davut Gül, kentte vakaların katlanarak arttığını ifade etti.

Vali Davut Gül, şehirde yeni tip Koronavirüs (Covid-19) vakalarının katlanarak arttığını, zorunlu durumlar hariç ‘bir dakika’ bile evinizin dışında geçirmeyin” diye uyarmıştı.

Vali Gül, paylaşımında, “Kalabalık ortamlar, ev gezmeleri, maskesiz, mesafesiz ticari ilişkilerle, temizlik kurallarına uymamak bu durumu daha da arttırıyor. Zorunlu durumlar hariç ‘Bir dakika’ bile evinizin dışında geçirmeyin. Akraba ve arkadaşlarınızın evine gitmeyin” ifadesini kullandı.

TÜRKİYE GENELİNDE SON DURUM

Bakan Koca: Bugün tespit edilen 2.436 hastamız var. Ağır hasta sayımız artıyor. Sağlık hizmetinde bir güçlük yaşamamak için sağlık çalışanlarımıza dinlenecek zaman tanımalıyız. Bu ancak tedbirlere birlikte uymakla mümkün. Maske takın. Mesafenizi koruyun.

olaymedya.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here