Gaziantep’li esnaf yaşadıkları sıkıntıyı dile getirdi (Video)

0
333

Gaziantep’te gıda esnafı olarak çalışmakta olan Ali Bakır büyük gıda firmalarıyla yaşadığı ürün tedariki sorununa dikkat çekmek için sosyal medya hesabından yaşadığı sıkıntıyı dile getirdi. Ali Bakır’ın yaptığı paylaşım şöyle;

“İyi günler , gıda esnafı olarak büyük sıkıntılar yaşıyoruz.Büyük gıda satıcıları yani büyük firmalar (eti,ülker,cocola,pepsi,sütaş,cips grupları ) ve diğer satıcı firmalar hem iletişim telefonlarına cevap vermiyorlar hem de ürün yok diyorlar…
Dolaplarımız bazen boş kalmakta ve enerji harcanırken fuzuli çalışmakta müşteriye karşı mahçup olmakta ve kaideye alınmamaktayız.
Bizler küçük esnaflar , ürünlerin promosyonunu vermekte ve üretici ile vatandaş arasında köprü kurma rolündeyiz. Ürün istiyoruz; Ürün yok ! diyorlar. Elimizde şu var diyorlar. O da yeni zam gelen ürünler, diğer olmayan ürün zam gelince var diyorlar. Ürün yetersiz olmakla beraber aynı zamanda firmalar telefonlara cevap vermemekte..
Stok yapma şansımızda yok çünkü herşey kısıtlı. Şöyle bir karar aldım 2 hafta firmalardan ürün almayacağım bunu duyuruyorum.Tüm esnaf arkadaşların destek olmasını istiyorum. Gaziantepten tüm türkiye esnafına sesleniyorum sesimizi duysunlar…”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here