Gaziantep’in artık voleybol 1. Lig’de temsilcisi var

0
1714

7 yıllık özlemi bitiren Merinos Bayan Voleybol Takımı müthiş bir başarısı hikâyesiyle bir üst lige çıkmayı başardı.

Gaziantep’in artık voleybol 1. Lig’de temsilcisi var… 7 yıllık özlemi bitiren Merinos Bayan Voleybol Takımı müthiş bir başarısı hikâyesiyle bir üst lige çıkmayı başardı. Erdemoğlu ailesinin desteğiyle şampiyonluğa ulaşan Mavi Melekler şehrin gurur kaynağı oldular…  

Türkiye Bayan Voleybol 2. Liginde namağlup unvanla şampiyon olan Merinos Bayan Voleybol takımı finallerde tüm rakiplerini yenerek 1. Lige çıkmıştı. Gaziantep’e bu mutluluğu yaşatan mavi melekler şampiyonluğun öyküsünü Telgraf Spor’a anlattılar.

SEVGİ ERDEMOĞLU (Kulüp yönetim kurulu üyesi)

7 yıl önce sosyal sorumluluk projesiyle başladığımız voleybol takımımız bu sezon bizlere şampiyonluk yaşattı. Başarımızın altında yatan en büyük etkenin saygı ve sevgi olduğuna inanıyorum. Kızlarımız bu sezon kendi içlerinde de bunu çok iyi gösterdiler ve şampiyonluk geldi. Bir yandan altyapıda kızlarımız yetişirken, diğer yandan şampiyonluğun gelmesi ayrıca bir sevinç yaşattı.

ALİ BAĞCI (Kulüp Başkanı ve Başantrenör)

2012 yılında Başta Ali Erdemoğlu olmak üzere Erdemoğlu ailesinin destekleriyle kurulan Merinos spor kulübü her yıl bir adım daha ileri giderek bu günlere gelmiştir. İki yıldan beri Yarı finalden ve finallerden eli boş dönmüştük. Ancak bu yıl iyi planlama, azimli çalışma, inanç ve takıma katılan yeni sporcularımızın da katkılarıyla şampiyonluk ipini göğüsledik. Sonuçta kupamızı aldık ve Gaziantep’in adını ve Merinos’un adını tüm Türkiye duyurduk. Çok mutluyuz, tüm sporcularımı, teknik arkadaşlarımı ve emeği geçen herkesi kutluyorum. Yarı final maçlarında bizleri yalnız bırakmayan yönetim kurulu üyemiz Sevgi Erdemoğlu’a ayrıca teşekkür ediyorum. Bu şampiyonluğu bizleri her zaman destekleyen ve her zaman bize inanan Erdemoğlu ailesine armağan ediyoruz

MELTEM KAYMAK (Orta Oyuncu)

6 yıldır Merinos’tayım… Bu sezon aramıza gelen yeni arkadaşlarla çok iyi bir takım olduk. Birbirimize inandık, kenetlendik ve şampiyon olduk. Çok zor günlerin ardından şampiyonluk yaşamak, inanın tarif edilemez bir duygu.  

BETÜL ÇOBAN (Smaçör)

Takımın kurulduğu günden bu yana forma giyen kişiyim. Bu sezon aramıza gelen arkadaşlarla güçlü bir ekip olduk. Burcu ablamızın önderliğinde şampiyonluğa ulaştık diyebilirim. 7 sezonun sonunda şampiyonluğa ulaşmak benim için ayrı bir mutluluk. 

PELİN BEYDÜZ (Libero)

Takıma ara transfer döneminde gelmiştim. Kısa süre de nasıl başarı geldi derseniz, bir an önce takım olduk. Bir bütün olduk. Voleybol da başarının en önemli etkeni bir bütünlüğün sağlanmasıdır. Bunu başardık ve şampiyon olduk.

AYÇA KARAKAÇ (Libero)

Buraya kadar çok isteyerek geldik. Her şeyin başı çok istemektir. Hayırlısı oldu bizim için. 20 maçta 20 galibiyet alarak şampiyon olduk. Bu çok kolay bir şey değil. Gerçekten çok zorlu yollardan geçtik ve başardık.

TÜLAY ÖNER (Pasör)

Kısa süre önce takıma katılmama rağmen bir aile ortamına geldiğim için çok kolay adapte oldum. En başından beri stresli ve uzun bir süreçten geçtik. En başından beri çok inandık ve çok istedik. Başarımızın en önemli olgusu takım olabilmekti. Bizlerde bunu başardık.

BERNA APA (Smaçör)

Bende ara transferde geldim bu takıma. Teknik ekip ve oyuncularla kısa sürede çok güzel uyum sağladık. Çok azimli çalışarak 20 maçta 20 galibiyet aldık. Hiçbir başarı tesadüf değildir. Merinos adına çok sevindik ve halen şampiyonluğun o mutluğunu yaşıyoruz. 

CEREN ŞENOL (Orta Oyuncu)

Sezon başında katıldım takıma. Geldiğim günden bu yana şampiyon olup bir üst lige çıkacağız diye adapte olduk. Elimizden geleni yaptık ve başardık çok şükür. Bizlere inananları utandırmadık. Merinos’a yakışan bir şampiyonluk oldu.

GAMZE ADAR (Smaçör)

Transferin son gününde bu takıma katılmama rağmen hiç yabancılık çekmedim. Bireysel olarak çok yetenekli bir ekipteydi. Başından sonuna kadar inandık. Bütünlüğü takıma yansıtarak başarılı bir iş yaptık. Merinos’un ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlerde olacağına inanıyorum.

BURCU EVİM (Pasör Çaprazı)

Aile ortamında bir takıma gelmiştim. Kupaya ve başarıya aç bir takıma geldiğimizi biliyorduk. Elimizden geleni yaparak şampiyonluğa ulaştık. Gaziantep’e, Merinos ailesine ve voleybol camiasına hayırlı olmasını diliyorum. 

ÇAĞLA ERYOL (Pasör)

Zorlu bir süreç geçirdik. Aile ortamında şampiyonluğa ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Emeği geçen tüm arkadaşlarımızı ve teknik ekibimizi kutluyorum.  Merinos için çok güzel bir sezon oldu. Gelecek yıllar da bunun devamını diliyorum.

MELAHAT BAĞ (Smaçör)

Sezon başında katıldım ben bu takıma. Sezon içinde ve play off maçlarında zor olsa da başarıya ulaştık. Takım olarak çok mutluyuz. Başından beri inanmıştık çünkü. Gaziantep’e bu şampiyonluk hayırlı olsun diliyorum.

BUSE SERBEST (Orta Oyuncu)

Takımın şampiyonluğa düşündüğüm için buraya gelmiştim. İyi bir arkadaşlık ortamının olmasını ve yönetim kurulu üyemiz Sevgi hanımın bizlere desteği şampiyon olmamızdaki en büyük etken.. Tüm spor camiasına hayırlı olmasını diliyorum…

SEVİNÇ SALİM (Smaçör)

İlk kez şehir dışında bir takımda oynadım. Burada şampiyonluğa inandığım için geldim. Çok güzel bir sezon geçirdik. Grup maçları kolay geçti ama final maçları zorlu geçti. Geriye düştüğümüz maçlarda pes etmedik ve şampiyon olduk. Emeği geçen herkesi kutluyorum.  

ÖZGE ÖZCAN (Pasör)

Uzun yıllardır bu takımdayım. Bu sezon takımımıza yeni gelen ablalarımızla çok kaliteli bir kadromuz oldu. Her sene şampiyon olmak istiyorduk ama bu sezon daha çok istedik ve başardık. Merinos’ta şampiyonluk yaşadığım için çok mutluyum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here