Gaziantep Şehir Hastanesi’nde düğüm çözülüyor !

0
75

Yapımına 2013 yılında başlanan 1875 Yataklı Gaziantep Şehir Hastanesi inşaatı, firmalar arasında yaşanan kriz nedeniyle durdurulmuştu. Gaziantep Şehir Hastanesi’nde krizin çözümü için harekete geçildi.

Yapımına 2013 yılında başlanan bin 875 yataklı Şehir Hastanesi inşaatı, firmalar arasından yaşanan anlaşmazlık nedeniyle durdurulmuştu. Hastane inşaatı ile ilgili firmalar arasında görüşmeler devam ederken, hastane inşaatının 2023 yılında tamamlanacağı açıklanmıştı. Aradan geçen süreçte başlamaması, ‘Şehir Hastanesi inşaatı yılan hikayesine döndü” yorumlarına neden oldu.

2023 YILINDA TAMAMLANACAĞI AÇIKLANMIŞTI
Firmalar arasında yaşanan anlaşmazlık nedeniyle aylardır yapımına devam edilmesi beklenen hastanede, çalışmalar halen başlanmadı. Daha önce 2018,2019, 2020 ve 2021 yılında tamamlanacağı açıklanan hastanenin firmalar arasındaki sorunların çözülememesi nedeniyle 2023 yılında tamamlanacağı açıklanmıştı.

YÜZDE 70 ORANINDA TAMAMLANDI
Nisan ayında Şehir Hastanesi inşaatı çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki, 638 bin 89 metrekare alana kurulacak olan bin 875 yatak kapasitesindeki şehir hastanesinin şuana kadar fiziki kısmının yüzde 70’i, ince işçiliğinin de yüzde 45’i tamamlandığını belirtmişti.

ÇALIŞMALAR YIL SONUNA KADAR BAŞLAYACAK
Sağlık Bakanlığı tarafından da yakından takip edilen Şehir Hastanesi inşaatı için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da firmalarla görüşme yaptığı öğrenildi. 3 firmadan biri olan Rönesans grubunun, hastaneyi bitirmek için diğer firmalarla görüşme yapacağı, sonrasında ise Şehir Hastanesi’ni Rönesans Grup olarak tamamlayacağı öğrenildi. Gaziantep Sağlık İl Müdürlüğü tarafından da doğrulan konu sonrası, yıl sonuna kadar inşa faaliyetlerinin yeniden başlaması ve 2023 yılına kadar çalışmaların tamamlanması bekleniyor.

gazeteekspres.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here