Gaziantep Sağlık İl Müdürlüğüne Gaziantep’li Tiryaki atandı

0
2647

Gaziantep Sağlık İl Müdürlüğüne Hatay İl Sağlık müdür vekili Dr. Ümit Tiryaki atandığı öğrenildi.

Ümit Tiryaki atandığı öğrenildi.Uzman Dr. Serdar Sarıfakı’nın istifası ile boşalan sağlık il müdürlüğü görevine Hatay İl Sağlık müdür vekili Dr Ümit Tiryaki Gaziantep İl Sağlık Müdürü olarak atandı.

Sağlık bakanlığı yetkilileri dün Gaziantep’ten Dr. Serdar Sarıfakı ve Hatay’dan da Dr. Ümit Mutlu Tiryaki’yi Ankara’ya bakanlığa çağırdılar. Bakan Koca’ya 20 dakikalık birifing veren Dr. Ümit Mutlu Tiryaki’yi tereddütsüz Gaziantep İl Sağlık Müdürü olarak atanmasına karar verildi.

Ülküçü camia tarafından sevilen ve bilinen Dr. Ümit Mutlu Tiryaki Gaziantep’teki görevine Pazartesi günü başlayacağı ögrenildi.

İl Sağlık Müdürlüğüne atanan Tiryaki Gaziantep’te Türktelekom’da kurum doktorluğu yaptığı, Daha sonra sağılık bakanlığı bünyesine geçtiğigi öğrenildi. Aslen Gaziantep’li olan Dr. Ümit Tiryaki’nin atanmasında Cumhurbaşkanlığına çok yakın bir referansın devriye girerek atamasının yapıldığı gelen kulis bilgileri arasında yer alırken. Dr. Tiryaki’nin bir dönem de Sağlık Bakanlığı Suriye Koordinatörlüğü görevini yaptığı öğrenildi.

memohaber.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here