Gaziantep FK’nin Teknik Direktörü Erol Bulut ve Kulüp Başkanı Cevdet Akınal, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

0
329

” Süper Lig ekiplerinden Gaziantep FK’nin yeni Teknik Direktörü Erol Bulut ve yeni Kulüp Başkanı Cevdet Akınal, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Erol Bulut, Yabancı kuralının yanlış olduğunu ifade ederek, Milli Takımın performansının kendisini şok ettiğini vurguladı. “

 Kısa süre önce eski başkan Mehmet Büyükekşi’den görevi devralan Cevdet Akınal ve Gaziantep Futbol Kulübünün yeni Teknik Direktörü Erol Bulut, kulüp binasında düzenlenen toplantıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi.

 “Hedefi olan bir takıma geldim” 
Hedefi olan bir takıma geldiğini ifade eden Erol Bulut, “Yeni bir süreç başladı. Bugün burada olmaktan mutluyum. Kulübün hedeflerini biliyorum. Biz busene hedefimiz üst sıralarda yer alabilmek. En iyisini yapmaya çalışacağız. Bunu Futbolcu, yönetim ve medyamızla birlikte olması gerekiyor. Ben değil, biz olarak yola çıkıp sununa kadar götüreceğiz. Sonuçta büyük bir kulüpten ayrıldığınızda hedefi olan bir kulübe gitmek istedim. 2 sene öncede yine Gaziantep FK ile görüşmüştüm. Son 2 senedir Gaziantep FK ilk 10 içerisinde yer alan bir takımdır. Şuan hem Avrupa hem de Türkiye’de transfer ile ilgili hareket yok. Takıma bakacağız analiz ediyoruz. Eksiklerimizi yönetimimize sunacağız. Doğru kişileri yan yana getirip oynatmak istiyoruz” dedi.  “Yabancı sayısı serbest olmalı”  Yabancı sınırlamasının yanlış olduğunu söyleyen Bulut, “Yabancı sayısı serbest olmalıdır. Kısıtlama ile alt yapıdan iyi oyuncu çıkmaz. 14 yabancı serbestken daha çok yurt dışına oyuncu gönderdik. Bu kulüpte hak eden oynayacak” şeklinde konuştu.

  “Milli Takımın performansı beni şok etti” 
Milli takımın performansının kendisini şok ettiğini belirten Bulut, “ Milli takımın Avrupa şampiyonasındaki performansında bende şoktayım. 9 maçta 7 galibiyet alan bir takımın puan almadan elenmesi beni şaşırttı. Oyuncular bitsinde Türkiye’ye dönelim havası veriyordu. Alt yapıdan da birkaç kişi aramızda olacak” ifadelerini kullandı.

“Göreve geldikten 2 gün sonra Erol hocayla anlaştık” 
Göreve geldikten sadece 2 gün sonra Erol hocayla anlaştıklarını ifade eden Kulüp Başkanı Cevdet Akınal, “Bu bir tanışma toplantısıdır. İlk işimiz aklımızda Erol hoca vardı konuştuk. Bir hafta mühlet istedi. Bizde yok seni göndermeyiz dedik ertesi gün anlaştık. 2 günde teknik direktörümüzle anlaştık” sözcüklerini kullandı.  “Hocamızın raporu doğrultusunda eksiklerimizi tamamlayacağız”  Kulüp Başkanı Akınal, “Sözleşmesi sona eren futbolcularımız vardı. Hocamız takımı analiz etmiş istemediğini yolladık. Mirellas bizi oyaladı, Vazgeçtik. Muhammet Demir’in sözleşmesi bitmişti. Başakşehir’e gitti. Başakşehir’in istediği parayı vermeyeceğiz. Şartlarımızla anlaşırsak alırız. Başakşehir’e teklifimizi sunduk. Aykut hoca onu deneyecekmiş.. Bir orta sahanın ortasına bir oyuncu almayı düşünüyoruz. Andre Felipe’yi para vererek gönderdik. Mukavele yaptığımız oyuncular var. Şuanda defansımız çok sağlam. Bir sol bek iyi bir santrfor aldığımız zaman başarılı olacağımız kanaatindeyiz. Bunu el birliği ile yapacağız. Şehri arkamıza açacağız. Her türlü eleştiriye açığız. Ne yaparsak ortak akılla yapacağız. Takımımızı üst sıralara ve Avrupa’ya götürmeye çalışacağız. Ukraynalı genç bir oyuncu aldık. O çok iyi bir futbolcu olacak. Sagal ve Doğan Erdoğan’ı aldık. Diğer iki yabancı teknik direktörlerimiz bir tane genç oyuncuyu kadroya almadı. Yabancı hocayla her şeyi konuşamıyoruz. Yerli hocayla sabah akşam sohbet ediyoruz. Yabancı teknik direktörlerin istemediği oyuncuları göndermek için 25 milyon lira para ödedik. Bolu kampına gideceğiz. 21 Temmuzda Avusturya’ya gidecek takımımız. Hazırlık maçlarımız olacak. Güçlü takımlar olacak bunlar. 
“Kulübün vergi dışında burcu yok”

  Kulübün vergi borçları dışında burcu olmadığını ifade eden Akınal, “Hedefimiz Lig’de ilk 5’tir. Kulübün sadece vergi borcu var. Onu da vergi barışı içerisinde çözeceğiz. Başka bir borcumuz yoktur. Biz kurumsal bir kulübüz.  Bin liradan başlayarak kombine çıkartmayı düşünüyoruz” diye konuştu.

memohaber.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here