Gaziantep 15 Temmuz Demokrasi Meydanı doldu taştı

0
311

Gaziantep Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri Gaziantep 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleşti.

15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Gaziantep Valisi Davut Gül başta olmak üzere çok sayıda vatandaşın katılımı ile Gaziantep 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda gerçekleşti. Programa saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlanması ardından Kuran-ı Kerim Tilaveti, dua okunması ve sinevizyon gösterileri ile devam ettikten sonra protokol konuşmalarına geçildi. Akabinde ise, şiir yarışması ödül töreni ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hitapları ile devam etti.

GÜL: Her badireden güçlenerek çıktık

Gaziantep Valisi Davut Gül, Sözlerimin hemen başında istiklalimizi ve istikbalimizi borçlu olduğumuz tüm şehitlerimize, bu önemli gün hasebiyle Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık, sıhhat ve afiyet diliyorum. Bin yıldır her karışını şehit kanlarıyla suladığımız bu toprakların vatanımız haline gelmesi ve vatanımız olarak kalması için verdiğimiz mücadelelerde yer alan şehitlerimize ve gazilerimize Cenab-ı Allah ecriyle muamele etsin inşallah. Değerli hemşerilerim… İçinde bulunduğumuz bu topraklar ve bu vatan, tarih boyunca sayısız badireler atlatmış ve bütün bu badirelerden güçlenerek çıkmıştır. Ecdadımız, tarihe gömülmek istenen 700 yıllık bir cihan devletinden genç bir Cumhuriyet çıkartarak milletimizin ayağına takılmaya çalışılan prangayı kırmıştır. Bütün bu mücadele kuşkusuz kolay olmamıştır. Bazen tek bir kahraman koskoca bir milletin kaderini değiştirir. 15 Temmuz’da Ülkemizin dört bir yanında milyonlarca kahraman ortaya çıkmış ve kendileriyle birlikte tüm milletin geleceğine damga vurmuştur. Bizler bağımsızlığı uğruna dünyaya kafa tutmuş bir milletin evlatları olarak, “Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır” düsturuyla ömrümüz vefa ettikçe çalışarak hem hain FETÖ İhanet Şebekesine hem de bu topraklarda gözü olanlara bin yıldır verdiğimiz cevabı vermeye devam edeceğiz. “ Türkiye Geçilmez” Bu düşüncelerle sözlerime son verirken bir kez daha aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyorum. Sizleri tekraren sevgiyle, saygıyla selamlıyor, Allah’a emanet ediyorum. Sağ olun, Var olun.

ŞAHİN: “Sana dar gelmeyecek Makberi kimler kazsın”

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “ 15 Temmuz ikinci Çanakkale’dir. Yurduma alçakları uğratmayan yiğitlere, şehitlere selam olsun. Onları doğuran analara, yetiştiren babalara selam olsun. 100 yıl önce bu kaleye düşman bayrağı diktirmeyenlere selam olsun. Şahinbey’in torunlarına selam olsun. Bu milletin topunu tüfeğini kardeşlerine doğrultanlara yazıklar olsun. Cumhurbaşkanımın ve ittifakımızın dirayetine helal olsun. Hepinizle gurur duyuyorum. Zaman ve şartlar değişse bile bizim vazifemiz hep aynı. Atatürk bu memlekete boş yere Gazilik ünvanı vermedi. Biz de Atatürk gibi gençlerimize güveniyoruz. Bu kenti ve ülkeyi gençlerimizle yücelteceğiz. Gaziantep bugün eli öpülesi bir şehir olmuştur. İyi ve kötü günde duruşuyla gurur vermiştir. Her alanda bu gururu devam ettirecektir” .

FADILOĞLU: Allah bir daha vermesin!

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Nesilden nesile geçen bu topraklarda şimdi bayrak bizde. O karanlık gecenin sabahında bir güneş doğdu. Bu güneşin doğmasında ihanet edenler hariç, bu toprağın her ferdinin katkısı ve emeği vardı. Allah böyle bir ihaneti bir daha bize yaşatmasın. Ben hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum” şeklinde konuştu.

KILIÇ: Diz çökmeyiz…

Oğuzeli Belediye Başkanı M. Sait Kılıç, 5yıl geçti. Biz bu ihanetin her yıl dönümünde bu ihaneti lanetliyor, kahramanlarımızı yad ediyoruz. İhanetin en büyünü gördük. Ama Kahramanlığın da en büyüğünü gördük. Biz 17 büyük devlet kurduk. Bunlar, kiralık ihanet şebekeleri bizi yıkamaz. Cumhurbaşkanımızın ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin şahsında tezahür etmiş olan sağduyu bu ihaneti yenecekti. Bundan sonra da yenecek. Çünkü biz Alparslan’ın, Kanuni’nin, Yavuz’un, Fatih’in, Mustafa Kemal’in soyuyuz. Diz çökmedik. Bundan sonra da çökmeyiz” dedi.

Çok sayıda vatandaş tarafından büyük ilgi gören 15 Temmuz etkinlikleri 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nı dolup taşmasına vesile oldu. Program tiyatral gösteriler, sela okuması ve müftülük programı ile dualarla son buldu.

gaziantepgunes.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here