Eğitimciler hayran kaldı

0
300

Gaziantep Aktoprak Anadolu Lisesi Erasmus+ projesi kapsamında Almanya ve Bulgaristan’dan gelen 18 kişilik öğretmen ve öğrenci grubunu bir hafta boyunca Gaziantep’te ağırlandı.

Erasmus+ projesi EVA kapsamında Gaziantep’e gelen yabancı konuklar resmi kurum ve kuruluşları ziyaret ederken gerçekleştirilen etkinliklerle de Türk kültürünü ve konukseverliğini yakından tanıma fırsatı buldu.   

Erasmus+ projesi kapsamında proje hazırlayan Aktoprak Lisesi Almanya ve Bulgaristan’dan gelen konuklarını bir hafta boyunca ağırladı. Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Proje koordinatörü Ertuğrul Sıvakcıgil “1 haftalık süre boyunca misafirlerimize hem şehrimizi tanıtma hem de kültürümüzü özenle yansıtma adına önemli organizasyonlar yaptık.”dedi. 

Ertuğrul Sıvakcıgil açıklamasına “Yurt dışından gelen öğretmen ve öğrenci grubu; Gaziantep’in örf, âdet ve ananelerine, şehrin tarihi dokusuna, çok zengin mutfak kültürüne hayran kaldıklarını söyledi. Bir haftalık süreç içerisinde şehrin sembolü haline gelmiş birçok müze, ören yeri, tarihi ve mistik yapılara geziler düzenlendi.

gaziantep27.net

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here