CHP Gaziantep İl ve ilçe yönetimleri 120 gündür boş !

0
558

CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, 9 İlçe Başkanı, İl ve İlçe Yönetimleri, CHP MYK kararı ile 9 Kasım 2020 tarihinde görevden alınmıştı. İl ve İlçe Yönetimlerinin görevden alınmasının ardından Gaziantep’te yeni bir siyasi yapı oluşturmak isteyen CHP Genel Merkezi, harekete geçti.  Gaziantep’te yeni, güçlü, genç, dinamik, toplumda karşılığı olan ve saygı gören yeni isimlerin partiye kazandırılması noktasında çalışma yapılacağı öğrenilmişti.

“ARTIK ATAMA YAPILSIN”

İlk olarak Ocak ayında atama yapılacağı duyurulan İl Başkanlığına, Şubat ayı sonu gelmesine rağmen atama yapılmadı. İl ve İlçe Yönetimlerinin görevden alınmasının üzerinden geçen 120 günlük sürenin ardından halen İl Yönetimine atama yapılmaması, parti içerisinde tepkilere neden oldu.

Gaziantep’in sahipsiz kaldığı noktasında hemfikir olan partililer, artık atamaların tamamlanması konusunda çağrıda bulundular. Partililer, “Gaziantep İl ve İlçe Yönetimlerinin görevden alınmasının üzerinden 120 gün geçti. Bu kadar uzun sürede yönetimlere atama yapılmaması, kentte ana muhalefette boşluğa neden oluyor. Kentin sorunlarını yüksek sesle dillendirilecek bir muhalefetin olmaması, kent için bir yaradır. Artık Gaziantep’te il ve ilçe yönetimlerinin oluşması bir gereklilik oldu. Genel Merkez, Mart ayı içerisinde atamaları tamamlamalı. Sürecin daha fazla uzaması partiye zarar verecektir” diye konuştular.

GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR

Parti kulislerinde konuşulanlara göre, CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın İl Başkanlığı konusunda görüşmelere devam ettiği öğrenildi. Görüşmelerin tamamlanmasının ardından, adaylarla ilgili hazırlanacak raporların CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na sunulacağı öğrenildi. Raporların sunulmasının ardından çıkacak kararın ardından Mart ayı içerisinde atamaların gerçekleştirileceği öğrenildi.

KAYYUM GÖREVLENDİRİLECEK Mİ?

Bilgiye göre, İl yönetimine 7 kişilik kayyum heyeti atanacak. 7 kişilik kayyum heyeti, ilçe yönetimlerine 5’er kişiden oluşacak kayyum heyetlerinin atamasını  gerçekleştirecek. Söz konusu heyetler 50 günlük süre içerisinde parti içerisinde çalışmalarını tamamlayacak, ilçelerden başlanarak İl ve İlçe Kongreleri yeniden yapılacak. Yapılacak kongreler sonrasında CHP Gaziantep İl ve İlçe Yönetimlerinin yenilenmesi bekleniyor.

Vatandaş ne düşünüyor ?

Öte yandan muhabirlerimizin halkın çeşitli kesimleriyle yaptığı görüşmelerde kamuoyunun özellikle de CHP’lilerin kafalarının karışık olduğu Gaziantep’teki CHP’li seçmenin İyi Partiye mi aktarılacağı şeklinde kafa karışıklığı yaşanırken uzun yıllardır partiye emek vermiş kanaat önderi durumunda ki CHP’liler bile durumu kamuoyuna açıklamada zorluk çektiklerini söylediler

gazeteekspres.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here