Ampute Şampiyonlar Ligi Gaziantep’te bugün başlıyor

0
248

Ampute Futbol Şampiyonlar Ligi (EAFF), Şahinbey Belediyesi Ampute Futbol Takımı ev sahipliğinde Gaziantep’te düzenlenecek. Ampute Şampiyonlar Ligi öncesi düzenlenen basın toplantısında konuşan Şahinbey Belediyesi Ampute Futbol Takımı Onursal Başkanı ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Kupayı ülkemize armağan etmek istiyoruz” dedi.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonlar Ligi Şahinbey Belediyesi Ampute Futbol Takımı ev sahipliğinde Gaziantep’te bugün başlıyor. Şampiyonlar ligi öncesinde basın mensupları ile bir araya gelen Şahinbey Belediyesi Ampute Futbol Takımı Onursal Başkanı ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi Spor Kulübü Başkanı ve Şahinbey Belediye Başkan Vekili Cuma Güzel, Avrupa Ampute Futbol Federasyonu (EAFF) Başkanı Mateusz Widlak, ASKF Başkanı Abdulkadir Gözegir lige ilişkin açıklamalarda bulundu.

OYUNCULAR ÖDÜLLENDİRİLDİ
21-23 Mayıs tarihleri arasında Ampute Futbol Şampiyonlar Ligi ile Ampute futbolun kalbi Şahinbey’de atacak. Turnuvaya Türkiye, İtalya, Gürcistan, Azerbaycan, Polonya katılacak. İngiltere, Fransa, Rusya pandemi koşullarından dolayı katılmaktan vazgeçtiğini duyurdu. Şahinbey Belediyesi Ampute Futbol Takımı Onursal Başkanı ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Şahinbey Ampute Futbol Takımımız 2016-2018 ve 2019 yıllarında 3 defa Türkiye kupasını kazandı ve yine 2018-2019 yılında Türkiye Ampute süper lig şampiyonu oldu. Ayrıca da Ampute Milli takımımızın bel kemiği, Şahinbey Ampute Futbol Takımımızın oyuncuları da takımda yer alıyor. Biz de Şahinbey Belediyesi olarak Ampute Milli takımımızı 480 adet cumhuriyet altını ile ödüllendirdik” dedi.

“5 TAKIM YARIŞACAK”
Tahmazoğlu, “Avrupa Ampute Şampiyonlar Ligi Türkiye’de ilk defa olacak. Buna ev sahipliği yapmanın gururunu yasıyoruz. En güzel şekilde hazırlandık. İnşallah en güzel şekilde tamamlayacağız. Tüm takımlara başarılar diliyorum.  Avrupa Ampute Şampiyonlar Ligi’nde 5 takım yarışacak. Türkiye’yi bizim takımımız temsil ediyor.  Turnuvaya katılacak olan İngiltere, Fransa ve Rusya pandemiden dolayı son anda katılmaktan vazgeçti. Avrupa Ampute Şampiyonlar Ligi 21-23 Mayıs’ta düzenlenecek. Tüm takımlara başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.  “3 ÜLKE ŞAMPİYONAYA KATILAMADI”
Avrupa Ampute Futbol Federasyonu (EAFF) Başkanı Mateusz Widlak, 3 ülkenin pandemiden dolayı şampiyonaya katılmadığına hatırlatarak Gaziantep’te çok iyi ağırlandıklarını belirtti. Widlak, tüm takımlara başarılar diledi.

gazeteekspres.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here