Akademisyenler Leman ve Penguen’de

0
598

Haftalık mizah dergileri Leman ve Penguen, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hedef göstermesinin ardından, soruşturmalar ve linç kampanyalarına maruz kalan akademisyenleri kapak görsellerine taşıdı. 

Haftalık mizah dergileri Leman ve Penguen, Barış İçin Akademisyenler İnsiyatifi'nin bildirisine imza attıkları için Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından hedef gösterilen akademisyenler hakkında başlatılan linç kampanyasını kapaklarına taşıdı.

Kapağında "Türkiye'nin en faşist yasası hortladı! Akademisyenlere 301'den dava açılıyor" ifadeleri yer alan Leman'ın kapak görselinde ise, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir savcıya "Hrant'dan dava açın bunlara… 301'den lan işte" dediği görülüyor.

Penguen ise konuya doğrudan giriş yaparak iki öğrenci çiziminin bulunduğu kapak görselini "VATAN HAİNLİĞİ ÜNİVERSİTESİ" ifadeleriyle bir reklam broşürüne benzetti. "Cahil bir Türkiye, karanlık bir gelecek, şerefsiz bir gençlik Vatan Hainliği Üniversite'sini seçin" ifadelerinin kullanıldığı görselde "%50 İhanet Bursu" şekilinde "kampanyaya" da yer ver verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here