Ahlaksız arıyorsanız aynaya bakın !

0
278

Gaziantep’te kod-46 (hırsızlık, işverenin sırlarını ortaya atmak) ile tazminatsız işten atılan 63 işçinin hak arayışları devam ediyor. Emekçiler adına İŞKUR il binası önünde konuşan DİSK Gaziantep Bölge Temsilcisi Ali Güdücü, “Aklınızı başınıza toplayın emekçilerle uğraşmayın her şeyinizi bu insanların alın terine borçlusunuz. Siz ahlaksız arıyorsanız aynaya bakmalısınız. Bunlar aslanlar gibi çoluğun çocuğunun ekmeğini kazanmaya çalışan alın teriyle çalışan namuslu insanlardır” dedi.

Asıl ahlaksızlığı patronların yaptığını söyleyen DİSK Gaziantep Bölge Temsilcisi Ali Güdücü, Devletin çıkarttığı bir yasa böyle uygulamaz varsa elinizde bir hırsızlık belgesi sadece bu yasalara güvenerek suçsuz günahsız çoluğun çocuğunun emeğini ekmeği için çalışan insanları ahlaksız diyemezsiniz. Asıl ahlaksızlık bunları haksız yere ahlaksızlıkla suçlayanlardır. Bir gün bu alın terinin hesabını vereceksiniz. Sizden korkmuyoruz itaatte etmiyoruz” diye konuştu.

DİSK-Tekstil Gaziantep Bölge Temsilcisi Mehmet Türkmen de, “Yeni getirilen kodlardan biriyle Angel Halı’da yani hırsızlık ve işverenin sırlarını deşifre etmek suçlamasıyla 63 işçi işten atıldı. Bu işçi kıyımının son bulması için bu mağduriyetin ortadan kalkması bu yasanın değişmesi patronun işçilere bu kadar kolay iftira atıp haklarını gasp edebilmesi, tazminatsız işten atmanın, işle ekmekle oynamanın önüne geçilmesi istiyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here