Gaziantep’te yaşanan elektrik kesintileri bitiyor mu ?

0
222

Son dönemlerde Gaziantep’te yaşanan enerji kesintileri, vatandaşları çileden çıkarıyor. Enerji SA’ya bağlı Toroslar EDAŞ tarafından sağlanan alt yapı ve elektrik dağıtım hizmetlerinin planlı kesintiler ile aksaması tepkilere neden oluyor. Kış aylarının rahat geçmesi, sık kesintilerin yaşanmaması için yapılan çalışmalar nedeniyle 09.00-17.00 saatlerini kapsayan kesintiler nedeniyle sorun yaşadıklarını kaydeden vatandaşlar, kesintilerin uzun ve sıklığı nedeniyle Toroslar EDAŞ’tan çözüm beklediklerini kaydettiler.

ŞAHİN, ENERJİ SA YETKİLİLERİ İLE GÖRÜŞTÜ

Sosyal medya hesaplarından da paylaşılan sorunlar sonrası Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, enerji kesintilerinin ve enerji yatırımlarını değerlendirmek amacıyla Enerji SA yetkilileri ile görüştü.

AKILLI ŞEHİR PROJESİ VE SORUNLAR KONUŞULDU

Görüşmeye ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Gaziantep Büyükşehir Fatma Şahin, Akıllı Şehir Gaziantep Projesi ve kent genelinde yaşanan sorunları konuştuklarını söyledi. Şahin, “Enerji SA Dağıtım Şirketleri Genel Müdürü Murat Pınar ile bir araya geldik. Enerji yönetimi, enerji verimliliği, yenilenebilir enerji, “Akıllı Şehir Gaziantep” projesini ve Gaziantep’te Enerji SA’nın görev alanındaki sorunları konuştuk” dedi.

Şahin’in Enerji SA yetkilileri ile yaptığı görüşmelerin ardından kentte yaşanan kesintilerin sona ermesi, sorunların bir nebze de olsa azalması bekleniyor.

gazeteekspres.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here