Gaziantep’te yeni koronavirüs kararları!

0
11064

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Gaziantep Valisi Davut Gül Başkanlığında toplandı.

Toplantıda,  Hafızlık Kur’an kurslarında 4-6 yaş hariç olmak üzere tüm eğitimlerin uzaktan eğitim yoluyla sürdürülmesine karar verildi.

İŞTE 2020/106 SAYILI İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURUL KARARI

 Koronavirüs salgınının etkileri ve vaka artışları tüm Dünyada halen devam etmekte olup özellikle Avrupa kıtasında salgının seyrinde bir yükselme yaşandığı, birçok Avrupa ülkesinde kişilerin toplu olarak bir araya gelmemelerine yönelik yeni tedbirlerin alındığı görülmektedir. Ülkemizde de koronavirüs salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla içerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra salgının seyri ve olası riskler göz önünde bulundurularak hayatın her alanına yönelik uyulması gereken ek kurallar ve önlemler belirlenmekte ve uygulamaya geçirilmektedir.

Buna göre;

4-6 yaş hariç olmak üzere, Hafızlık Kur’an kurslarındaki tüm eğitimlerin uzaktan eğitim yoluyla sürüdürülmesine, 

Yukarıda belirtilen tedbirlere ve alınan karara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesi gereğince idari para cezası verileceği, aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacağı, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195. maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılacağı hususuna,
Katılanların oybirliği ile karar verilmiştir. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here