Gaziantep Covid-19 pandemisinde üçüncü pikini yaşıyor !

1
6226

“Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Bakan Koca açıklamasında, “Gaziantep Koronavirüs salgınında üçüncü pikini yaşıyor.” ifadelerini kullandı.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Bakan Koca açıklamasında, “Gaziantep Koronavirüs salgınında üçüncü pikini yaşıyor.” ifadelerini kullandı .Gaziantep’te yüzde 100’ü geçen artışlarımız oldu. Gaziantep’te sağlık kuruluşları büyük çaba harcıyor.

Salgınla mücadelede ulusal seferberliğin yanında il il dolaşarak mahalli imkanları harekete geçirdiğimiz, elimizdeki her türlü aracı kullanmaya çalıştığımız günlerdeyiz. Son hafta içinde yüzde 50 üzerinde Hatay, Adana, Osmaniye, Mersin, Artvin, Edirne, Samsun, Kırklareli, Tokat, Aydın, Muğla, Zonguldak, Ordu, Çanakkale’de yüzde 50 artış oldu. Antalya, Düzce, Tekirdağ bu sınıra yaklaştı. İstanbul, Bursa, Ankara, Kocaeli, Gaziantep’te hasta yoğunluğunu yönetebilmek için sağlık kuruluşlarımız çaba harcıyor.

Gaziantep üçüncü pikini yaşıyor. Son 2 haftadan bu yana bir artış olduğunu görüyoruz. Önümüzdeki 1 hafta 10 günün son derece önemli olduğunu, yoğun bakım yüzde 73.1’e çıktığını görüyoruz. Kocaeli bu anlamda vak asayısının, hastasayısının önemli oranda artışının olduğu ilimiz yoğun bakım 76,9. Son beş günden bu yana artış hızının düştüğünü söyleyebiliriz.”

memohaber.com

1 YORUM

  1. Hepsi şişirme.Korku tüneli oluşturuyoruz. Para babalarının daha fazla kazanmaları için, fakir milletin elinden ekmeğini almak için işbirliği yapılıyor.
    Mesela, Ağız ve diş sağlığı merkezlerinde diş protez yapılmıyor, amma özel doktorlar serbestçe çalışıyor. Hastalık devlet kurumlarinda var amma özel hastanelerde ve kıliniklerde yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here