Gaziantep 2019 yılında en hızlı büyüyen ilk üç il arasında

0
396

Türkiye genelinde 2019 yılında en hızlı büyüyen ilk 3 il sırasıyla Manisa, Osmaniye ve Gaziantep oldu. Covid-19 Pandemisine rağmen Türkiye’nin en  fazla ihracat yapan 5.ili konumuna yükselen Gaziantep,  büyümedeki performansı ile de göz doldurdu.

Türkiye’nin en büyük sanayi ve ticaret kenti olan Gaziantep, büyümeye devam ediyor. Covid-19 Pandemisinin etkilerinin hissedildiği ülkemizde Gaziantep sanayicisi yılmadan üretim yapmaya devam ediyor. Yeni Pazar arayışlarını sürdüren ve her geçen yıl daha da büyüyen Gaziantep, başarısı ile adından sıkça söz ettiriyor.

BÜYÜME HIZI 3.7 OLDU

En fazla ihracata yapan 5. İli olan Gaziantep, son yapılan araştırmalara göre, 2019 yılında en hızlı büyüyen ilk üç il arasında yer aldı.

Akademisyenler Platformu (OBADER) tarafından, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı’nın (TEPAV) “Dünya Bankası, Earth Observation Group Colorado School of Mines, NOAA, TÜİK ve TEPAV” verilerine dayanılarak, 2016 yılından itibaren yaptığı araştırmaya göre 2019 yılında en hızlı büyüme oranının görüldüğü il yüzde 5.1 ile Manisa, 2’nci sırada yüzde 4’lük büyüme hızı ile Osmaniye ve 3’üncü sırada ise yüzde 3.7 büyüme hızı ile Gaziantep yer aldı.

gazeteekspres.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here