Vali Davut Gül ; “Teması da bulaş riskini de en aza indireceğiz”

0
361

Gaziantep Valisi Davut Gül ve Gaziantep Büyükşehir belediye başkanı Fatma Şahin , İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun talimatları ile tüm Türkiye’de eş zamanlı gerçekleştirilen “Kontrollü Sosyal Hayat” çalışması kapsamında İslahiye’de yol uygulama noktasında denetimlerde bulundu.

Gaziantep’teki koronavirüs denetimlerine katılan Vali Davut Gül, “Evde sağlık sistemini devreye sokacağız. Teması da bulaş riskini de en aza indireceğiz” dedi.

İçişleri Bakanlığının valiliklere gönderdiği “Koronavirüs Denetimleri” konulu genelge kapsamında yurdun dört bir yanında devam eden denetimler Gaziantep’te de yapıldı. Gaziantep’teki denetimlere Vali Davut Gül ile Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin bizzat katılarak, işletmelere ve vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Denetimlerde açıklamalarda bulunan Vali Gül, evde sağlık sisteminin devreye sokulacağını açıkladı. 

“Yapılması gereken işlemleri yaptık. Zaten bakanımızın talimatlarından önce büyükşehir belediyemizle bir çalışma başlatmıştık. Bu kapsamda 444’lü bu çalışma sistemi ile koronavirüs hastalarını evlerinden alıp evlerine bırakacağız. Evde sağlık sistemini devreye sokacağız. Teması da bulaş riskini de en aza indireceğiz.”

“GAZİANTEP ÖZELİNDE BİR ARTIŞ YOK”

Türkiye genelinde koronavirüs vaka sayısı yüksek kentlerden biri olan Gaziantep’teki son durum hakkında da bilgi veren Vali Gül, “Koronavirüs vaka sayısında Gaziantep özelinde bir artış yok. Zaman zaman Türkiye genelinde bir artış oluyor azalış oluyor. Bu durum Gaziantep’te de yaşanıyor. Ama bu rakamlara çok takılmamak lazım. Biz tedbirlerimizi alıyoruz. Alınmadığı zaman üç günde Türkiye’nin en yüksek vaka sayısına ulaşabilirsiniz. Ama tedbir aldığınızda ise üç günde, beş günde Türkiye’nin en düşük vaka sayısına da rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Biz de yetkililer olarak sağlık sistemindeki düzenlemeleri olabildiğince doğru şekilde yapmaya çalışıyoruz. Bunları yaptığımız zaman da vaka sayılarının yüksek olmasının çok büyük sorun teşkil etmeyeceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here