Nişantaşı sokakta bulunan esnaf dertli, yaya dertli ve iş Merkezi sakinleri dertli.

0
548

Gaziantep’in en işlek yeri olan Nişantaşı Sokakta bulunan esnaf dertli, yaya dertli ve iş Merkezi sakinleri dertli.

Daha önce verdiğimiz haberden dolayı bizleri arayarak teşekkür eden Sokak Esnafı, Nişantaşı Sokağının biran önce düzenlenmesi yönünde Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanından yardım bekliyorlar.

Özellikle trafik konusunda dertli olan esnaf yolun sağlı sollu park edilmesinden dolayı müşterilerine hizmet edemediklerinden dert yanarken, yolda yürüyen yayalar ise trafik sıkışıklığı nedeniyle yolda yürüyemediklerinden dert yanıyorlar.

Nişantaşı sokağının bir kısmı modern yapımıyla Gaziantep Büyükşehir Belediyesine teşekkür edilirken, sokağın diğer kısmına yapılamayan hizmetten dolayı da hem esnaf hem yaya sıkıntılılar.

Konuyla ilgili olarak Nişantaşı Sokağında Bulunan Esnaflar, “Nişantaşı sokağı esnafı olarak trafik yoğunluğu nedeniyle çok sıkıntılıyız. Özellikle sokağımızın üst kısmında bulunan kafelere gelenlerin, gelişi güzel park etmesinden dolayı bizler müşterilerimize hizmet edemiyoruz. Burada bulunan iş merkezlerine gelen misafirler iş merkezinin otoparkına girmek için dakikalarca yolun açılmasını bekliyorlar.

Bu konuda Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin’den Nişantaşı Sokağı adına yakışır üst tarafa yapılan çalışmanın hepsi olmasada yüzde 50’sini yapmış olsa yine razıyız” dediler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here