“Covid-19’dan ölümlerin yüzde 35’i Gaziantep’te”

0
1838

Gaziantep’te salgının etkisi her geçen artarken, vatandaşların tedbirler yeterince uymadığı görülüyor. Gaziantep’e ilişkin vaka verilerinin yer aldığı tabloyu yorumlayan Gaziantep- Kilis Tabipler Odası eski Başkanı Ramazan Sürücü, yetkililere seslendi. Sürücü, “Matematik yalan söylemez! Sayın Yetkililer, salgın gerçekliğimize uygun tedbirleri ne zaman alacaksınız? Ülkemizin Wuhan’ı olma yolunda hızla ilerliyoruz ve Çember daralıyor” dedi.

ÖLÜMLERİN YÜZDE 35’İ GAZİANTEP’TE

Salgının etkisini sürdürdüğünü kaydeden Sürücü, “COVİD-19 can almaya ve can yakmaya devam ediyor.  Türkiye’de bugünkü toplam vakanın yüzde 27’si, ölümlerin yüzde 35’i kentimizden. Başka bir ifade ile 2,5 milyonluk nüfusa sahip kentimizde 255 vaka, geri kalan yaklaşık 80 milyonluk nüfusta 672 vaka.  Bugüne kadarki toplam vakanın yüzde 5,7’si kentimizde. Toplam test sayısına bakıldığında 100 bin kişiye düşen test sayısı ülke ortalamamız kentimizden 1.7 kat daha yüksek. Bu durum dikkate alındığında vaka sayımız çok daha yüksek çıkar.”

ÖNLEM ALMAK İÇİN NEYİ BEKLİYORSUNUZ?

Gaziantep’te çemberin daraldığını kaydeden Sürücü, “Ülkemizin Wuhan’ı olma yolunda hızla ilerliyoruz ve Çember daralıyor. Çok üzücü bir tablo hem de çok acı. Sayın hükümetimiz, sağlık bakanımız, il kamu idaremiz, sağlık idaremiz, kentimizin sayın milletvekilleri, bu tabloyu görmüyor musunuz? Gerekli tedbirleri almak için neyi bekliyorsunuz? Unutmayınız bu halkın sağlığından sizler sorumlusunuz! Sayın halkımız kurallara uymak için neyi bekliyorsunuz. Hepimiz bu çemberin içindeyiz. Hepimiz sorumluluk almak zorundayız” ifadelerini kullandı.

gazeteekspres.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here