Salgının neden olduğu gelir şoku tüm sektörleri etkiledi

0
256

Yeni tip korona virüs hayatımızın her alanını etkilemeye devam ediyor. Tüm sektörlerde olduğu gibi eğitim sektöründe de bu durum ciddi ciddi hissedilmeye başladı.

Gaziantep Özel Anaokulları ve Okul Öncesi Eğitim Derneği (GAÖNDER) yazılı bir açıklama yayınladı. GAÖNDER Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Özkanad imzalı yapılan açıklamada; “Hazırlanan üç aylık ekonomik destek paketinin de sona ermesi ve kısa dönem çalışma ödeneklerinin bitmesi, işletmecilerimizi zor durumda bırakmıştır” denildi.
Açıklama şöyle devam etti; “Okul öncesi kurumların eğitime yeniden başlamasının yaz aylarına denk gelmesi, velilerin çocuklarını okula göndermekte tereddüt etmesi ile de birleşince işletmelerin açık olmalarına rağmen boş kalmasına yol açtı. Kuruluşlarını açan işletmeler gelir olmamasına rağmen bir de gider yükü altına girdi. Bu süreçte işletmelerin iflas etmemesi için SGK ve vergi muafiyeti sağlanmalı ve kısa dönem çalışma ödeneği devam ettirilmeli. Aksi halde kadın istihdamın en yoğun olduğu eğitim sektörü ve özellikler de okul öncesi kurumları çok daha zor günler beklemektedir.”

ulkedehaber.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here