Sumudica ve Maxsim Gaziantep’te…

0
3164

“Coronavirüsün Türkiye’de ilk başgösterdiği günlerde özel uçakla ülkesi Romanya’ya giden Gaziantep Futbol Kulübü’nün teknik patronu Maris Sumudica ile son transferlerden olan futbolcu Alexandru Maxim Gaziantep’e döndü.”

Dünyayı sarsan koronavirüs, futbolu da yakından ilgilendirmişti. Bugün Gaziantep’e gelen Sumudica, teknik ekip ve futbolcular Ümmü Gülüm Kız Öğrenci Yurdu’nda karantinaya alındı.

Profesyonel Futbol Takımımızın, yaklaşık 45 gündür Covid-19 salgını nedeniyle takım antrenmanlarını yapmadığını belirten As Başkanımız Müslüm Özmen, “Gaziantep Futbol Kulübü Yönetim Kurulu olarak esas önceliğimiz her zaman insan sağlığı olmuştur. Liglerin haziran ayının başında başlaması planlandığından dolayı 11 Mayıs’tan itibaren futbolcularımızın takım antrenmanlarına yapması yönünde karar aldık. Futbolcularımıza ve teknik heyetimize de bu kararımızı bildirdik. En kısa sürede şehir dışı ve yurt dışında olan tüm futbolcularımız Gaziantep’e gelerek, çalışmalara başlayacağız. Umut ediyorum ki ülkemiz şuana kadar gösterdiği örnek birlik ve beraberliği sürdürecek olup, en kısa sürede de güzel günlere tekrar kavuşacağız” dedi. 

Bu arada TFF Başkanı Nihat Özdemir, Süper Lig, TFF 1. Lig, 2. Lig, 3. Lig ve Bölgesel Amatör Liglerin, 12-13-14 Haziran haftasında başlayacağını açıkladı.

memohaber.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here