23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı evlerde kutlandı…

0
1023

Balkonların süslendiği kentte Karataş Akşemsettin Parkı’nda Büyükşehir, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’yle beraber kutlama programı yaptı.  Kutlamada, Büyükşehir Belediyesi bandosu eşliğinde çevre apartmandaki çocuklar balkonlara çıkarak marşlar söyledi. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ise 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda dışarı çıkmaları yasak olan çocuklar için İstiklal Marşı’nı okudu.  Şahinbey Belediyes isei 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamak için araçlarla kortej oluşturdu. Türk bayrakları ve balonlarla süslenen araçlarla şehir turu yapıldı. Araçlar cadde ve sokaklardan çocuk müzikleri eşliğinde geçerken, balkona çıkan çocukların sevinci objektiflere yansıdı. İlçe belediyelerde ise kortejler eşliğinde kutlama yapıldı. 

Büyükşehir, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’yle beraber Şahinbey İlçesi’nde bulunan Akşemsettin Parkı’nı kırmızı beyaz bayrak ve balonlarla süsledi. Çevre apartmanlarda, çocuklar tarafından süslenen balkonlara çıkan vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi Bando ekibinin çaldığı 23 Nisan marşlarına eşlik etti. Renkli görüntülerin yaşandığı kutlamalarda apartmanlardaki çocuklar balkonlardan Türk Bayrağı desenli balonları gökyüzüne bıraktı. 

SELAMLAMA YÜRÜYÜŞÜ

Programın devamında kutlamaya katılan Büyükşehir Belediyesi Kültür Ve Turizm Daire Başkanı Oya Alpay ile Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe tarafından balkondaki vatandaşlara sosyal mesafe kuralına uygun olarak selamlama yürüyüşü yapıldı. Programın sonunda bando tarafından çalınan İstiklal Marşı katılanlarla beraber okundu.

ÇOCUKLAR İÇİN OKUDU

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda dışarı çıkmaları yasak olan çocuklar için İstiklal Marşı’nı okudu. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, dünya genelinde yaşanan Korona virüs salgını dolayısıyla tedbir amaçlı dışarı çıkmaları yasak olan çocuklara moral vermek için gençlerle bir araya geldi. Çocukların ve gençlerin yoğun olarak kullandıkları Şehitkamil Belediyesi bünyesinde hizmet veren Şehitkamil Sanat Merkezi, Mütercim Asım Gençlik Kütüphanesi ve Alleben1 Yüzme Havuzunda İstiklal Marşı’nı gençlerle birlikte okuyan Rıdvan Fadıloğlu, Türkiye’de yaşayan çocukların şahsında tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tebrik etti. 

ŞAHİNBEY’DEN KORTEJLİ KUTLAKMA

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Şahinbey Belediyesi tarafından araç kortejiyle kutlandı.  Şahinbey Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamak için araçlarla kortej oluşturdu. Türk bayrakları ve balonlarla süslenen araçlarla şehir turu yapıldı. Araçlar cadde ve sokaklardan çocuk müzikleri eşliğinde geçerken, balkona çıkan çocukların sevinci objektiflere yansıdı. Kentte çoğu apartmanın pencere ve balkonları Türk bayrakları ve balonlarla donatılırken, araç kortejini görenler cep telefonlarıyla o anları kaydetmeyi de unutmadı.  Otobüsten çocukların bayramını kutlayan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kuruluşunun 100’üncü yıl dönümü. Aslında bu yıl çok büyük etkinliklerle kutlanacaktı ama korona virüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı olduğu için bayramı da boş geçirmeyip, çocukları da eğlendirmek amacıyla belediyemizin tur otobüsü ve gezi trenlerini süsleyip çocuk müzikleri çalarak şehir turu yapıyoruz. Mahalleleri gezerek çocukların bayramlarını kutluyoruz” dedi. 

BALKONLAR BAYRAM YERİ

Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencileri okulları tarafından kendilerine gönderilen 23 Nisan hediye paketlerindeki bayraklar, balonlar, süs malzemeleri ve renkli boya kalemleriyle evlerini balkonlarını gece boyu süsleyerek sabahın erken saatlerinde aileleriyle bayram kutlamasına başladı.  Telekonferans sistemiyle arkadaşlarıyla da görüşen öğrenciler çektikleri video ve görselleri sosyal medya hesaplarından paylaşıyor.

İSLAHİYE’DE İLKE İMZA ATTILAR

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Gaziantep’in İslahiye İlçesinde de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında bir ilke imza atıldı.  İlçe merkezindeki değişikli ev ve adreslerde ikamet eden çocuklar balkonları süsleyerek 23 Nisan kutlamalarına ortak oldular. Okullarının kapalı olması ve sokağa çıkma yasağı olan çocukların aileleri tarafından evlerinin balkonlarını süslemesi renkli sahnelere yol açtı. Bir binanın teras katına ses sistemi kurarak geleceğimiz olan çocuklarının kutlamadan mahrum kalmaması ve 23 Nisan coşkusunu yaşamaları için yapılan organizasyon çevre evlerden büyük ilgi gördü. 

ARABAN’DA KONVOYLU KUTLAMA

Araban ilçesinde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı konvoy ile kutlandı. Bu yıl Korona virüs salgını nedeniyle evlerde kutlanacak olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Karayılan’ın Hükumet Konağı Bahçesindeki Atatürk Anıtına sade çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Araban ilçesi Kaymakamı Abdulhamit Mutlu’nun talimatı üzerine İlçe Emniyet Amirliği, İlçe Jandarma Komutanlığı ve kurum amirlerinin araçları Türk Bayraklarıyla donatılarak ilçe merkezindeki tüm cadde ve sokaklar siren ve korna çalarak konvoy halinde tur attı. 

NİZİP’TE BALONLAR GÖKYÜZÜNDE

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Nizip’te kutlandı Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş, 15 Temmuz Şehitler Anıtı önünde, diğer ilgililer ise Osmanlı Parkı’nda çok sayıda balonu gökyüzüne bıraktı. Polisler ise süslemiş olduğu araçlarla şehit turu yaparak megafonla 23 Nisan’a özel şarkılar dinletti.

NURDAĞINDA BAYRAK DAĞITTILDI

Nurdağı ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Türk bayrağı ile maske dağıtımı gerçekleştirildi. Kaymakam Eşref Akça ve Belediye Başkanı Ökkeş Kavak, evlere ve açık bulunan iş yerlerine Türk bayrağı ve maske dağıttı. Akça ve Kavak, vatandaşlara evde kalınması ve sosyal mesafenin korunması çağrısı yaptı. Çocukların bayramını kutlayan Akça ve Kavak, tedbirlere uyulmasını belirterek sosyal mesafeyle hijyen kurallarına uyulması çağrısında bulundu, maske dağıtımı gerçekleştirdi. 

BAYRAK SEFERBERLİĞİ

Yavuzeli Kaymakamlığı tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla esnaf ve vatandaşlara sosyal mesafeye uyularak maske ve Türk bayrağı dağıtıldı.  İlçe Kaymakamı Ramazan Taşkın, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Alper Efetürk, İlçe Emniyet Amiri Komiser İsmail Uzun, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Müdürü Yıldırım Karabay, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Öncesi ilçe merkezindeki esnafı ve vatandaşı ziyaret ederek, maske ve Türk bayrağı dağıttı. Yavuzeli Kaymakamı Ramazan Taşkın, tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 100. yılı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bayrak seferberliği başlatıldı. Kaymakam Taşkın, 23 Nisan akşamı saat 21.00 ile 23:00 arası herkesi İstiklal Marşı’nı okumaya davet etti. 

gaziantep27.net

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here