8 Mart’ta tüm kadın tutuklulara açık görüş izni

0
781

“Adalet Bakanlığı, Dünya Kadınlar Günü nedeniyle 8 Mart Pazar günü kapalı cezaevlerindeki kadın tutuklu ve hükümlülerin açık görüşten yararlanacağını açıkladı.”

Adalet Bakanlığının Cumhuriyet başsavcılıklarına genel bir talimat göndererek kadın hükümlü ve tutukluların, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde aileleri ve birinci derecedeki akrabalarıyla açık görüş yapabilmesine imkan sağlandı.

Adalet Bakanlığı kadın hükümlü ve tutukluların faydalanması için 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde açık görüş düzenleyecek. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül imzalı genel yazıyla gönderiler talimata göre ceza infaz kurumlarında bulunan tüm kadın tutuklu ve hükümlüler açık görüşten faydalanabilecek. Kadın tutuklu ve hükümlüler, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde anne, baba, eş, çocuk, torun, büyükanne, büyükbaba ve kardeşleriyle görüşebilecek. Açık görüşten kapalı cezaevlerinde bulunan toplam 9 bini aşkın kadın hükümlü ve tutuklu faydalanacak.

Açık görüşler yetişkin ve genç hükümlü, hükümlü ve tutuklular için görüş süresi yarım saatten az ve bir saatten fazla, çocuk hükümlü, hükümözlü ve tutuklular için bir saatten az ve üç saatten fazla olmamak üzere 09.00-17.00 saatleri arasında yaptırılacak.

memohaber.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here