Küsget’te bitmeyen hırsızlık olayları esnafın canına tak dedi

0
399

Küsget Sanayi Sitesi’nde alınan tüm tedbirlere rağmen hırsızlık olaylarının önüne bir türlü geçilemiyor.  İşyerlerinin ya çatısından ya da kapısını kırarak giren hırsızların para edecek ne bulursa çalıp kaçıyor. Esnaf, hırsızlık olaylarından bunalmış durumda. İşyerlerinde para bulamayan hırsızlar bu defa para edecek ne bulursa alarak kayıplara karışıyor.

BİR ÇÖZÜM BULUNSUN

Yıllardır sitesideki hırsızlık olaylarının bir türlü önüne geçilemediğini, zaman zaman azalsa da hırsızların bir yolunu bulup işyerlerine girdiğini anlatan esnaf, yetkililerden bu işe bir çözüm bulmalarını istiyor. Esnaf, “Burada hırsız girmeyen işyeri yok gibi. Tamam geçtiğimiz yıla oranla olaylarda düşüş var ancak hırsızlık olayları bitti diyemeyiz. Eskiden hırsızlar para için işyerlerine girerdi. Şimdi para olsun olmasın kabloları bile çalıp götürüyorlar” dediler.

YOLLARIMIZ KÖTÜ

Küsget esnafı,  hırsızlık olaylarının yanısıra KÜSGET’te yolların bozuk olmasından da şikayet etti. Özellikle kış aylarında yollardaki çukurların her yağmurda suyla dolduğunu ve gerek araçlar, gerekse yaya açısından sıkıntı yaşandığını belirten esnaf bozuk yolların tamirini istedi.

gaziantep27.net

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here