Gaziantep’te Arkeoloğun sır intiharı

0
518

Gaziantep Müzesi görevlilerinden arkeolog Merve Kaçmış’ın intihar ettiği açıklandı. Kaçmış’ın intiharında mobbing iddiası gündeme bomba gibi düştü.

SOSYAL MEDYA MESAJI İLE ORTAYA ÇIKTI

Dicle Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü mezunu olarak Gaziantep Müzesi’nde arkeolog olarak görev yapan Merve Kaçmış’ın intiharı Arkeologlar Derneği’nin sosyal medya mesajı ile açığa çıktı. “Gaziantep müzesinde görev yapmakta olan meslektaşımız Merve KACMIS’in hayatına son verdiği haberini almış bulunmaktayız. Merve için Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Bizleri üzüntüye boğan bu elim olay ile ilgili surecin takipçisi olacağız” şeklinde açıklama yapan Arkeologlar Derneği süreci takip ediyor.

MOBBİNG İDDİASI GÜNDEME BOMBA GİBİ DÜŞTÜ

Arkeolog Merve Kaçmışı’ın önceki gün Diyarbakır’daki 8. kattaki evlerinin balkonundan atlayarak yaşamına son verirken geride bir de mektup bıraktığı ve mektupta kendisine uygulanan mobbinden söz ettiği iddia edildi. Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün genç kadının ölümünün ardından, olayın araştırılması için bakanlıktan müfettiş talebinde bulunduğu öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here