Gaziantep, Turizmde de marka kent haline geldi

0
2657
Gaziantep, Turizmde de marka kent haline geldi.

Türkiye’nin en büyük sanayi ve ticaret kentlerinden olan Gaziantep’te, son yıllarda turizm potansiyeli de artıyor. Bölgede Kültürel varlıkların sayısının artması, tarihi yerleri, müzeleri ve antik kentleriyle adından söz ettiren Gaziantep, Turizmde de marka kent haline geldi.

Gaziantep Otelciler Odası Başkanı Ahmet Yılmaz, kent turizmine ve 2020 yılında sektöre yönelik beklentilere ilişkin açıklamalarda bulundu. Yılmaz, “2019 yılı, konaklama sektörü açısında olumlu geçti. Çalışmalarımız sonunda turizm pastasından büyük oranda pay almış olduk. Yeni yılın işletmelerimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyoruz. 2020 yılında turizm potansiyelimizin daha da artacağını öngörüyoruz.

GAZİANTEP’E İLGİ ARTIYOR

Göbeklitepe’nin turizme açılması ile birlikte böğe turizmine olan ilginin arttığını kaydeden Yılmaz, “Göbeklitepe’nin Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin turizmine büyük katkısı oldu. Üç il arasındaki mesafenin kısa olması nedeniyle bölgeye yönelik ilgiyi artırıyor. 2020 yılında eksiklerin giderilmesi ile birlikte turizmde daha iyi bir yıl geçireceğimizi düşünüyoruz.”

PROJELER ETKİLİ OLDU

Kente yönelik projelerin önemine değinen Yılmaz, “Gaziantep artık turizmde de marka olmuş bir kent. Gaziantep’in avantajı hem yerli hem de yabancı turistlerin kente gelmesi oluyor. Gaziantep turizm sektörü her geçen gün daha da iyiye gidiyor. Gastronomi Festivali gibi uluslararası festivallerin kentimizde yaygınlaşması ile birlikte Gaziantep, turizmde marka kent olmaya devam edecek” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here