Gaziantep “İş Yapmak ve Yaşamak İçin En İyi Kentler” sıralamasında 33. sırada

0
6776

Forbes, “İş Yapmak ve Yaşamak İçin En İyi Kentler” araştırmasının sonuçlarını yayınladı. Araştırma, 94 başlıktaki veri setine göre hazırlandı. Araştırma sonuçlarına göre Gaziantep, İş Yapmak ve Yaşamak İçin En İyi Kentler arasında 46,55 Genel Endeks Puanı ile 33.sırada yer aldı. Gaziantep’in yayınlanan araştırma sonuçlarında 33.sırada yer alması kentte tartışma konusu oldu.

Türkiye’nin en büyük sanayi kentlerinden biri olan Gaziantep, 7 milyar dolara ulaşan ihracat potansiyeli, ticaret, kültürü, yemekleri ile dünyanın ilgisini çekiyor. UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na dahil edilmesi ile birlikte Gastronomi Kenti olan Gaziantep, aynı zamanda pahalı kentler arasında yer alıyor.

İSTANBUL İLK SIRADA

Forbes Dergisi tarafından her yıl yapılan İş Yapmak ve Yaşamak İçin En İyi Kentler Araştıması sonuçları açıklandı. Araştırma Sonuçlarına göre İstanbul, Ankara, İzmir, Tekirdağ ve Kocaeli, İş Yapmak ve Yaşamak İçin En İyi Kentler listesinde ilk sıralarda yer aldı. Türkiye’nin en büyük sanayi, ticaret kentlerinden olan Gaziantep ise listede 46,55 Genel Endeks Puanı ile 33.sırada yer aldı.

TARTIŞMA KONUSU OLDU

Dergi tarafından Haziran ayında yapılan araştırmada da Gaziantep 33.sırada yer almış, Gaziantep’in özellikleri nedeniyle bu konumda olması tartışma konusu olmuştu. Kent genelinde yaşanan işsizlik, yaşam standartlarının düşüklüğü, plansız kentleşme, ulaşım sorunu gibi birçok sorunun çözümü ile birlikte Gaziantep’in daha üst sıralarda yer alması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here