Antep Savunması şehitleri mezarı başında anıldı

0
1194

25 Aralık Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 98’inci yıl dönümü kapsamında “Antep Harbi’nin önemli isimlerinden Şehit Şahin Bey, Özdemir Bey ve Karayılan, mezarı başında anıldı.

25 Aralık Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 98’inci yıl dönümü kapsamında “Antep Harbi’nin önemli isimlerinden Şehit Şahin Bey, Özdemir Bey ve Karayılan, mezarı başında anıldı.

Kilis yolu üzerindeki Şahin Bey’in anıt mezarı başında protokolün buket sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Mareşal Fevzi Çakmak Ortaokulu ve Akşemseddin Anadolu Lisesi öğrencileri, ‘Şahinbey Ağıdı’ eşliğinde tiyatro gösterisi yaptı. Tören, Şahinbey Belediyesinin ortaokullar arasında düzenlediği ‘Şahinbey Ağıdı’nı En Güzel Okuma Yarışması’nda birinci olan okullara ödül verilmesi ve Antep Savunması’nın 6317 şehidi başta olmak üzere tüm şehitler için dua edilmesi ile sona erdi.

Anıttaki törenin ardından yine Antep Savunmasının önemli isimlerinden Özdemir Bey ve Karayılan’ın mezarı ziyaret edilerek dua edildi.

​Törene Gaziantep Valisi Davut Gül, İlprotokolü, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here