Okul müdürlerine protokol eğitimi

0
595

Ticaret Odası ile Şahinbey İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde, ilimiz Şahinbey ilçesinde görev yapan 250 okul müdürüne yönelik olarak “Protokol ve Sosyal Davranış Kuralları” konulu seminer düzenlendi.

Başkan TuncayYıldırım, ““Öğretmenlerimizin hakkını asla ödeyemeyiz. Ben bugün dahi 30 sene evvel öğretmenlerimden öğrendiğim bilgileri, davranış kurallarını hayatıma yansıtıyorum” dedi. 

ÇOCUKLARA DİKKAT

GTO’nun Gaziantep’te yapılan sosyal, kültürel ve bilimsel etkinliklere ev sahipliği yapmaya her zaman hazır olduğunu, bu itibarla Odamızda gerçekleştirilen “Protokol ve Sosyal Davranış Kuralları” seminerinde Şahinbey ilçemizde görev yapan okul müdürlerini ağırlamaktan ötürü memnuniyet duyduğunu belirten Yıldırım konuşmasına şöyle devam etti: “Sosyal yaşam o kadar hızlı bir şekilde gelişiyor ve değişiyor ki, bazen yetişmekte gerçekten zorlanıyoruz. Bu hızlı akıp giden ve değişen yaşamlarımızda ne yazık ki çocuklarımız asosyal hayatlar yaşama eğilimindeler. Davranış kurallarını bilgisayar oyunlarından, sosyal ağlardan gördükleri gibi sanıyorlar. Çocuklarımızın gerçek hayata, insan ilişkilerine temas ettikleri tek alan belki de okul sınıfları. Bu alanlarda siz değerli öğretmenlerinden gördüklerini örnek ediniyorlar, kopyalıyorlar. Evde de biz ebeveynlerinden. Tabi odalarından çıkıp, bilgisayardan, tabletten başlarını kaldırırlarsa… O nedenle bugünkü semineri çocuklarımızın sosyal davranışları için çok önemsiyorum.” Şahinbey İlçe Millî Eğitim Müdürü Erdal Kılınç da Gaziantep Ticaret Odasının ticari hayatın yanı sıra eğitim hayatı açısından da çok faydalı ve değerli işlere imza attığını ifade etti. 

UYGULAMALI EĞİTİM

GTO Protokol ve Organizasyon Müdürü Ozan Emre Emrağ’ın eğitmen olarak katıldığı seminerde; protokolün anlamı, protokol kuralları ve uygulandığı yerler, görgü kuralları, imaj, bir imaj unsuru olarak kıyafet, karşılama-ağırlama-uğurlama, selamlaşma-tokalaşma, tanışma ve tanıştırma, imza, telefonda konuşma adabı gibi konularda 250 okul müdürüne uygulamalı eğitim verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here