13 Şubat Dünya Radyo Günü

0
1194

Dünya Radyo Günü her yıl 13 Şubat’ta kutlanmaya devam ediyor. Hala birçok kişinin tercihi olan radyolar gündelik hayatta önemli bir yer tutuyor.Radyo Şirinnar ailesi olarak “Dünya Radyo Günü”nü kutluyoruz.

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından bir iletişim aracı olarak radyonun önemine değinmek ve uluslararası radyo yayıncıları arasındaki etkileşimi artırmak için 13 Şubat Dünya Radyo Günü olarak ilan edildi. Bu kapsamda her yıl 13 Şubat Dünya Radyo Günü farklı temalarla kutlanıyor.

Bu yıl Dünya Radyo Günü için belirlenen tema ise “diyalog, tolerans ve barış”. Bu yılın temasıyla radyocuların, göç, kadına karşı şiddet ve yoksulluk gibi mevcut küresel sorunlara yönelik diyaloğu artırarak ve demokratik tartışmalara platform sağlayarak pozitif yönde adımlar atılması hedefleniyor.Videoyu Oynat

UNESCO, 2011’den bu yana hükümetler, sivil toplum, akademi dünyası ve BM kurumlarıyla radyoya ulaşımın artırılması için çalışmalar yürütüyor.

RADYO NASIL ÇALIŞIYOR?

Radyo, elektromanyetik radyo dalgalarındaki ses modülasyonunu önce elektronik ortama sonra da sese çeviren elektronik alettir. Marconi tarafından icat edilen radyo hala birçok kişi tarafından gündelik hayat içerisinde kullanılmaya devam ediyor.

#13ŞubatDünyaRadyoGünü

#yenidünyanıneskimeyendeğeri

#radyodaimayeni

#sesingücü

#seninradyonsenintarzın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here