Kalkan, şimdi de Küçükkaya’nın kitabında

0
960

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya The Ortak isimli yeni kitabında Gaziantep’e de yer verdi.Büyük ilgi gören kitapta başarılı meclis üyeliğiyle dikkatleri üzerine çeken Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Uğur Kalkan’ın Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin 2016 yılı sayıştay raporu da dahil Cumhuriyet Gazetesi’nde yayınlanan bir çok haberi de geniş yer buldu. Kalkan’a, daha önce de, Mustafa Balbay ve Mustafa Gazalcı kitaplarında yer vermişti.
İŞTE O HABERLER
Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya’nın yeni çıkardığı kitabında Gaziantep’le ilgili haberler de yer aldı. CHP Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Uğur Kalkan’ın Cumhuriyet Gazetesi’nde yayınlanan bir çok haberi de kitapta geniş yer buldu. Kalkan’ın gündeme getirdiği Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin 2016 yılı sayıştay raporundaki 6.4 Milyon Tl Kart 27 eksikliği,yine ihalelerin hep aynı firmaya gitmesi, dönemin Akp’li yöneticisi Mahmut Birlik’in 7 şirkete kayyum atanması ile ilgili Bimer başvuruları, Kayyumun maaşı, TÜGVA’ya tahsis edilen yurt haberi ve konuyla ilgili Uğur Kalkanın bimer başvuruları kitapta yer buldu. Kalkan’ın haberlerinin yani sıra Gaziantep başka haberlerle de kitapta yer buldu.
KALKAN:BENİM İÇİN ONUR
Uğur Kalkan, Küçükkaya’nın kitabında yer almasının kendisi için bir onur olduğunu dile getirerek şunları söyledi:”Verilen emeklerim, Türkiye’nin gündemine taşınan haberlerin Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sayın Aykut Küçükkaya ‘nın kitabında yer bulması benim için büyük bir onur. Bu aslında 3.kitap. Daha önce ülkemizde yaşanan kumpas günlerinde Cumhuriyet Gazetesi yazarlarından Mustafa Balbay’a Silivri Cezaevine yolladığım mektup,Balbay’ın ‘O mektubu yazan bendim’ isimli kitabında çıkmıştı. Yine bu yıl içerisinde daha önce 2 dönem CHP Denizli Milletvekili olarak görev yapan Sayın Mustafa Gazalcı ‘nın ‘Siyasetçinin Günlüğü’ isimli kitabında düşüncelerim yer almıştı. Aykut Küçükkaya ‘nın kitabı 3.kitap oldu. Yeni dönemde de partim ve partililerim beni  aynı onurlu göreve lâyık görürse bu çalışmalarımı daha da yukarılara taşımanın  azmi ve kararlılığı içinde olacağım.”

gaziantep27.net

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here