Şehitkamil’in şehit olduğu yerde Fransız heykellerin kaldırılmamasına tepki!

0
1650

Gaziantep’in Şahinbey ilçesi Taşkent Meydanında bulunan ve tüm tepkilere rağmen kaldırılmayan kızlı erkekli dans figürlü heykellerin kaldırılmaması tepkilere yol açtı. Bu tür heykel ve figürlerin toplumun dinine, örf ve adetlerine uygun olmadığını belirten vatandaşlar, söz konusu heykellerin kaldırılması için yetkililere seslendi.
Topluma hiçbir faydası olmayan heykellerin bir an önce kaldırılmasını istediklerini belirten Ahmet AÇIKGÖZ, batının ya da Fransa’nın dans figürlerini sapkın fikirlerini ve düşüncelerini heykelleştirip halkın önüne konulmasını büyük bir garabet olarak niteledi.
Açıkgöz; “İşgalci Fransız askerlerine karşı gayretli Antepliler tarafından aylarca verilen mücadele ile sömürgeci Fransız işgalinden kurtarılan Gaziantep’te, şehitlerin kanlarının döküldüğü bu mübarek topraklarda ve mekanlarda özellikle de batının veya Fransa’nın dans figürlerini sapkın fikirlerini ve düşüncelerini burada heykelleştirip halkın önüne koymak büyük bir garabettir.”dedi.

Açıkgöz, “Maalesef görüyoruz ki şu mübarek topraklarda ve mekânlarda bu figürler konulmuş. Bu figürler Gaziantep’te kanını döken şehitlerin kanlarına bir hürmetsizliktir. Gaziantep halkının da şahsi manevisine bir hakarettir. Biz kesinlikle bu figürlerin buradan kaldırılmasını istiyoruz. Bu konuda halk da tepkili ve şikâyetçidir. Kamuoyu bu durumdan rahatsız oluyor. Bu konuda halkın ciddi tepkisi var. Buna rağmen maalesef yetkililer duruma göz yumuyor. Israrla şunu söylüyoruz; lütfen bu heykelleri buradan kaldırın. Halkın diniyle, örfüyle, tarihi ile alay etmeyin bu figürleri bir an evvel buradan kaldırın.” çağrısında bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here