Geleceğin yıldızları yetişiyor

0
1120
Türk Basketboluna yeni yıldızlar kazandırmak için düğmeye basan Gaziantep Basketbol takımını alt yapı hamlesi başlattı.
Tüm kategorilerde takımlar oluşturan Gaziantep Basketbol takımı, geleceğin basketbolcularını yetiştiriyor.
HEDEF TÜRK BASKETBOLUNA YENİ YILDIZLAR KAZANDIRMAK
Birinci ligde yıllardır başarılı bir şekilde mücadele veren Gaziantep Basketbol, kendi sporcularını yetiştirmek ve Türk basketboluna katkı sunmak istiyor. Son yıllarda başlattığı alt yapı hamlesinin meyvelerini de toplamaya başlayan U14 takımı oyuncularından İbrahim Ethem Yılmaz, U14 milli takımı aday kadrosuna çağrılmıştı. Yeni oyuncuları da Milli takımlara vermek isteyen ve Türk basketboluna yeni yıldızlar kazandırmak isteyen kırmızı siyahlıların bu kapsamda oluşturduğu alt yapı takımlarında 300’e yakın sporcu bulunuyor. Düzenli ve disiplinli bir şekilde antremanlarına devam eden geleceğin basketbolcu adayları, uzman hocalar eşliğinde yetiştiriliyor. Alt yapıya olan ilgi tem Gaziantep Basketbol takımını hem de basketbolsever aileleri fazlasıyla memnun ediyor.
U14 MİLLİ TAKIMINA OYUNCU VERİLDİ
Alt yapı hocalarından Okan Altınbaş, takım olarak alt yapıya büyük önem verdikleri söyledi. Ön seçme ile tüm kategorilerde takımlar oluşturduklarını belirten Altınbaş, 14 yaşındaki Ethem Yılmaz’ın da U 14 Milli takımı aday kadrosuna seçilmesinin, alt yapıya verdikleri önemin göstergesi olduğunu söyledi. Alt yapılarında çok yetenekli sporcular olduğunu ve başka isimleri de Milli takımlara kazandırmak istediklerini belirten Altınbaş, “Alt yapı sporcularımızla çok güzel bir ortamda disiplinli bir şekilde çalışıyoruz. Hepsi büyük bir istek ve hırsla antremanlara katılıyorlar. Ben aralarından yıldız basketbolcuların çıkabileceğine inanıyorum. Artık kendi sporcularımızı kendimiz yetiştirmeliyiz” ifadelerini kullandı.
SPORLA KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN KURTULURLAR
Basketbol sporuna ailelerin büyük ilgi gösterdiğine dikkat çeken Altınbaş, “Şu anda yaz tatilindeyiz. Çocuklarımız okula da gitmiyor. Sokaklarda boş gezeceklerine spor yapmaları çok güzel. Hem kötü alışkanlıklardan da kurtulurlar. Geleceğimizin sporcuları olan öğrencilerimizi basketbolla sokaktaki tehlikeden uzak tutabiliriz. Burada hem sosyalleşiyorlar, hem de iyi bir arkadaşlık ortamına sahip oluyorlar. Gelen bütün sporcularımız da anteramanlara büyük ilgi gösteriyor. Hepsi basketbolcu olmak istiyor. Aileleri de büyük destek oluyorlar” şeklinde konuştu.
Gaziantep Basketbol takımının alt yapıya verdiği önemden duydukları memnuniyeti dile getiren sporcuların velileri ise, “Gerçekten çok disiplinli ve verimli bir şekilde antremanlar geçiyor. Çocuklarımız basketbolcu olmak istiyorlardı. Biz de onları teşvik ediyorduk. Gaziantep Basketbol takımı ile çok doğru br seçim yaptığımızı gördük. Hocalarımızın gösterdiği yakın ilgi ve verimli çalışmalar bizleri memnun etti. İnşallah bu şekilde devam eder. Başkan, yönetim, hocalarımız ve emeği geçenlere sonsuz teşekkürler ederiz” diye konuştular.

telgraf.net

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here